Probíhá jednání na okrese kvůli zastavení stavby ve velmi dusné a výbušné atmosféře vzájemného osočování, zůčastnění ale k ničemu nedojdou. František (Zdenek Buchvaldek) na naléhání Brandejse (Jaroslav Moučka) jde navštívit svou ženu do firmy, kde pracuje, ta se ale nechá zapřít. Občané města se dozvídají o zastavení projektu výstavby, jsou znejistění a hrozí vrácení kupních smluv týkajících se jejich domů a domků. Dvojice zlých apoštolů – Chovanec (Martin Růžek) a stavitel Drápal (Ladislav Boháč), nevynechají jedinou možnost, jak projekt zastavit a starostu očernit. Radnice pozastavení stavby před lidmi tutlá a nejedná s nimi na rovinu. Umírá učitel Hanýsek (Vladimír Šmeral), a to těsně po tom, co mu starosta oznámil, že stavět se bude, a on tak o svůj domek přijde. Tragédie sbližuje Františka s učitelovou dcerou Hanákovou (Eva Jakoubková). Městem se šíří informace, že se jednalo o sebevraždu a s tím ruku v ruce i to, že by měl starosta rezignovat. Sekretářka starosty Valentová (Věra Bublíková), která je do něj platonicky zamilovaná, odchází do místních novin do Hradce. Říká mu ale, že by stačilo jediné slovo a ona by zůstala, František jej však nevyřkne. Z kraje přichází dobrá zpráva, přestavba města dostává zelenou. (sator)

Šimpy

V minulém díle jsme se zbavili uvřískané Bohdalové.....při té hádce bych jí dávno vrazil facku a najednou tu máme skvělý dramatický seriál...sotva se začne bourat, hned komplikace a pak ještě údajná sebevražda páně Šmerala a nemá to pak Bavor jednoduché. Konečně suprově napsaný díl, kde jsem se nenudil ani na okamžik. ()

sator

Probíhá jednání na okrese kvůli zastavení stavby, ve velmi dusné a výbušné atmosféře vzájemného osočování zůčastnění ale k ničemu nedojdou. František (Zdenek Buchvaldek), na naléhání Brandejse (Jaroslav Moučka), jde navštívit svou ženu do firmy kde pracuje, ta se ale nechá zapřít. Občané města se dozvídají o zastavení projektu výstavby jsou znejistění a hrozí vrácení kupních smluv týkajících se jejich domů a domků. Dvojice zlých apoštolů – Chovanec (Martin Růžek), stavitel Drápal (Ladislav Boháč), nevynechají jedinou možnost, jak projekt zastavit a starostu očernit. Radnice pozastavení stavby před lidmi tutlá a nejedná s nimi na rovinu. Umírá učitel Hanýsek (Vladimír Šmeral), a to těsně po tom, co mu starosta oznámil, že stavět se bude, a on tak o svůj domek přijde. Tragédie sbližuje Františka s učitelovo dcerou Hanákovou (Eva Jakoubková). Městem se šíří informace, že se jednalo o sebevraždu a s tím ruku v ruce i to, že by měl starosta rezignovat. Sekretářka starosty Valentová (Věra Bublíková), která je do něj platonicky zamilovaná, odchází do místních novin do Hradce. Říká mu ale, že by stačilo jediné slovo a ona by zůstala, František jej však nevyřkne. Z kraje přichází dobrá zpráva, přestavba města dostává zelenou.   Na závěr osmého dílu zazní, že stavba byla zastavena pro neujasněnost dálniční přípojky, ale na začátku dílu devátého, že pro neujasněnost železniční přípojky. Na obraze který visí v starostově kanceláři je Berounské náměstí z 19.století, v pozadí s Plzeňskou, nebo též horní bránou a kostelem svatého Jakuba. ()

• Na závěr epizody Silvestr (1976) zazní, že stavba byla zastavena pro neujasněnost dálniční přípojky, ale na začátku této epizody, že pro neujasněnost železniční přípojky. (sator)