Bojovníci medzi nebom a zemou

• Česko Bojovníci mezi nebem a zemí (viac)

V tradici filmu Sedm samurajů Akiry Kurosawy vypráví Bojovníci mezi nebem a zemí o boji, přátelství a cti. V divoké poušti Gobi se setkávají dva prvotřídní bojovníci a mistři meče, poručík Li (Jiang Wen) a japonský posel Lai Xi (Nakai Kiichi). Po letech služby čínskému císaři se chce Lai Xi vrátit do Japonska, ale místo toho je vyslán na západ pronásledovat hledané zločince. Jeho jedinou šancí k získání povolení k návratu se stává poručík Li, voják a odpadlík, hledaný kvůli vzpouře, kdy odmítl zabít na rozkaz vězněné ženy a děti. (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +souboje, akce, postavy, hrdinové, Wei Zhao, hudební doprovod, fantasy prvky -občas hodně nepřehledné postavy, hlavně ze začátku, místy nepochopitelný příběh/// Zvláštní, že tak slabé obsazení prosté hereckých hvězd a přitom tak výrazné a zajímavé postavy. Rozhodně stojí za vidění, i třeba proto, že se k nám moc podobných snímků nedostane. V Číně je jiná kultura a jinak se tam točí filmy, některé jsou evropanům hodně skryté, tento je ještě čitelný s větší dávkou soustředění i pochopitelný. Moc nenudí, protože se pořád něco děje. Navíc mi to mírně připomínalo film Sedm statečných./// Celkem 71%/// ()

majo25

Pre orientálnu kinematografiu netradičné púštne prostredie a prítomnosť tureckých bojovníkov, aj keď ich všetkých hrali Číňania. Do toho budhistickí mnísi, ich tajomstvo a výpravná cesta s malou nádejou na prežitie môže začať. Po vlažnejšom začiatku sa príbeh postupne rozbiehal a k záveru ma celkom bavil. Škoda, že vojnové scény sú iba priemerné a ten fantasy prvok v podobe pulzujúcej svätej relikvie bol cez. ()

nash.

Velký příběh, slibující historickou rozmáchlost v téměř westernovém pojetí, který však filmaři proměnili ve velké zklamání. Přímočarý, přesto chaotický a v detailech nesrozumitelný, navíc těžkopádný a ve vyprávění zadrhávající. K tomu nezvládnutá kamera, nevydařené bojové akce, nepříliš propracované charaktery, laciné kostýmy, které se ani nesnažily o historickou autenticitu. Klady se tak nakonec smrskly na krásu Vicki Zhao, která potěšila svou přítomností, i když nedostala příliš prostoru ani ke kráse, ani k boji, ani ke hraní. ()

Shit

Chybí pořádný charaktery, s kterýma bych se sžil a přál jim, chybí pořádný hrdinský scény a příběh neni moc zajímavej, přislo mi to takový nedotažený, ani příběh, ani souboje a ani postavy nemaj co říct a pořádně za co bojovat, prostě tu neni téměř nic, co by nespadalo do průměru a co by zaujalo, navíc konec je trošku debilní, teda spíš hodně debilní. Ale Vicky Zhao vždycky potěší ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný historický film. Má dosť dobrý príbeh o vojakovi, výbornom bojovníkovi, ktorý sa kvôli neuposlúchnutiu rozkazu, kedy odmietol vyvraždiť bezbranné ženy a deti stáva hľadaným zločincom na úteku, ale aj tak sa spolu s priateľmi rozhodne pomôcť jednej karaváne s prechodom cez nehostinné územie. Sprevádza ich aj japonský bojovník, ktorý ho má za úlohu zabiť, ale až po prejdení cesty a zároveň po nich ide aj mnohonásobná presila banditov, ktorá chce ich vzácny náklad. Spracovanie je ale veľkým sklamaním, tento príbeh mal veľký potenciál na výborný historicko dobrodružný film, ale ten využil len veľmi slabo. Spočiatku ma vôbec nezaujal, ale po zoznámení s kladným hrdinom je to už lepšie a v priebehu sa nájde viacero vydarených scén, ale filmu úplne chýba dynamika, väčšinu času má film veľmi pomalé tempo, je tu viacero slabých miest a mnoho zase nie je ani zďaleka tak dobre podaných, ako by mohlo. Ale chválim aspoň zaujímavý záver. Akcie je tu priemerné množstvo a tá je celkom vydarená. Chýba jej nejaká výnimočnosť, ktorá by film aspoň trochu odlíšila od ostatných a tiež mohla byť aj krvavejšia, ale inak sú rôzne súboje na meče, či už jeden na jedného alebo väčších skupiniek celkom dobre zvládnuté, či už vizuálne alebo aj obsahovo. Jedine akcia behom prechodu púšťou nestojí takmer za nič, ale záverečná obrana pevnosti pred presilou je výborná a páči sa mi aj naháňačka v uzavretej dedine. Herecké obsadenie ma moc nezaujalo, poteší iba hlavný hrdina Wen Jiang alebo aj Wei Zhao, len mohla dostať viac priestoru, ale zvyšok je už skôr sklamaním a slabo sú vykreslené aj ich charaktery, ani sa k nim nedá vytvoriť nejaký vzťah, S réžiou nie som moc spokojný, s vizuálom nie je problém, ten je zvládnutý dobre, ale inak to moc nefunguje, chýbajú emócie akéhokoľvek typu a mnoho iného. Ale technická stránka je opäť výborná a páči sa mi aj hudba. Bojovníci medzi nebom a zemou nie je zlý film, príbeh, vizuál a aj hudba potešia, ale v mnohých dôležitých stránkach dosť zlyháva a to z neho robí jeden z najslabších čínskych historických filmov. 57% ()