Divoké světy

Namibie, život s pouštními lvy (E01)

(epizóda)
  • Francúzsko Vivre avec les lions du désert
Francúzsko, 2022, 43 min

Réžia:

Luc Marescot

V Africe, na severozápadě Namibie, představuje život každodenní výzvu. Zvířata se musí při hledání potravy a partnerů neustále přemisťovat. Na začátku století ztížila privatizace půdy a instalace mnoha ohradníků pohyb volně žijících zvířat po krajině a tím ohrozila jejich přežití. Vědomi si nutnosti chránit život v divočině, si ženy a muži obývající toto obrovské území stanovili úkol zbořit tyto bariéry a sami se pokusit urovnat konflikty s vesničany, které by to vyvolalo. Dnes už část ohradníků zmizela. Lidé se učí dělit se o území, které si osvojili a umožnit tak některým zvířecím druhům uniknout vyhynutí. Svědkem této obnovy je namibijský pouštní lev. Před třiceti lety jich zde bylo jen dvacet. Dnes se jejich počet zvýšil sedmkrát. (Česká televize)

Mlle

Zajímavé. Takže my máme biosměsi z olejů v palivech a v Namibii ruší ohradníky před lvy. Ach jo :) Dokument stojí za vidění, přestože jeho valnou část (jak je již u dokumentů z afrických zemí zvykem) tvoří záběry místních mužů za volantem karavanu ;) ()