Bad Lands

• Japonsko BAD LANDS バッド・ランズ

Neri (Sakura Ando) a její mladší bratr Jo (Ryosuke Yamada) vydělávají peníze na podvodech. Jedné noci náhodou vydělají stovky milionů jenů. Od té doby mají na zádech velký terč, na který míří různě podlí lidé. (HanzoBureshi)

DaViD´82

Jako by scénář k ritchieovce zfilmoval svým "lidumilsky-asertivním" stylem Koreeda. Čili ne zase až tak kriminálka o příslušnících galérky živořících na nižších pozicích žebříčku. Nejvíce tomu ubližuje závěr, kdy se po všem tom složitém zamotávání vše rozčísne až příliš jednoduše. Jeden by řekl, že s ohledem na předchozí dění, až neadekvátně lacině. ()

Vavča

Masato Harada natočil energickou zlodějskou baladu (jakoby ožila francouzská nová vlna a Jean-Luc Goddard), kde na romanci není místo, jen fádní šeď dní, záporné a zlé postavy jsou představeny jako nesympatické charaktery, aby divák posléze viděl, že jsou součástí tragického osudu, oběti nerovného boje v hiearchii moci a násilí. Neri (Ando Sakura) se zabývá podvody na důchodcích, v zámoří je falešná nevěsta, atd. Neri žije svůj život pod vládou svého otčíma, který je pouze jedním z článků mocenské organizace kryté ještě mocnějšími kruhy. Neri a její bratr Džo (Rjósuke Jamada) se neplánovaně dostanou k pořádnému balíku, ale vypadnout z města nebude snadné. Film má svoji zvláštní atmosféru, a je rozhodně netypickým zástupcem žánru, nečekjte žádné akční orgie. Režisérovi šlo o příběh a postavy, a podle mě se mu skvěle podařilo zobrazit strukturu zločinu a společnosti v Japonsku na malém výseku. ()