Bad Lands

• Japonsko BAD LANDS バッド・ランズ

Vavča

Masato Harada natočil energickou zlodějskou baladu (jakoby ožila francouzská nová vlna a Jean-Luc Goddard), kde na romanci není místo, jen fádní šeď dní, záporné a zlé postavy jsou představeny jako nesympatické charaktery, aby divák posléze viděl, že jsou součástí tragického osudu, oběti nerovného boje v hiearchii moci a násilí. Neri (Ando Sakura) se zabývá podvody na důchodcích, v zámoří je falešná nevěsta, atd. Neri žije svůj život pod vládou svého otčíma, který je pouze jedním z článků mocenské organizace kryté ještě mocnějšími kruhy. Neri a její bratr Džo (Rjósuke Jamada) se neplánovaně dostanou k pořádnému balíku, ale vypadnout z města nebude snadné. Film má svoji zvláštní atmosféru, a je rozhodně netypickým zástupcem žánru, nečekjte žádné akční orgie. Režisérovi šlo o příběh a postavy, a podle mě se mu skvěle podařilo zobrazit strukturu zločinu a společnosti v Japonsku na malém výseku. ()

DaViD´82

Jako by scénář k ritchieovce zfilmoval svým "lidumilsky-asertivním" stylem Koreeda. Čili ne zase až tak kriminálka o příslušnících galérky živořících na nižších pozicích žebříčku. Nejvíce tomu ubližuje závěr, kdy se po všem tom složitém zamotávání vše rozčísne až příliš jednoduše. Jeden by řekl, že s ohledem na předchozí dění, až neadekvátně lacině. ()