Zom 100: Zombie ni naru made ni šitai 100 no koto

Akira of the Dead (E01)

(epizóda)
  • Japonsko アキラ オブ ザ デッド (viac)
Ukážka z filmu 1

Když se rozpoutá zombie apokalypsa, prací znavený Akira Tendo objevuje nový smysl života a rozhodne se splnit svých posledních 100 přání, než se sám promění v zombie. (mikki089)

Ukážka z filmu 1

Ryuuhei

Přesně tenhle styl vyprávění nemám rád. K apokalypse se dle první epizody přistupuje úplně jinak - s barevností, šíleností a extrémní absurdností (hrdina běhá rychlostí Flashe, nic nebere vážně a v pohodě skočí bez následků i z výškové budovy). Jelikož u kinematografie preferuju vážnější tóny, tento přehnaný, byť unikátní, se mi rozhodně nezavděčil a nesedí mi k jinak kruté situaci, o níž děj pojednává. Na druhou stranu mě zaujal koncept. Už aspoň vím, co znamená to "100" v názvu - tedy 100 věcí, co si chce hrdina na cestě napříč zombifikovaným světem splnit. Stejně tak se mi udělalo až zle z úvodu, zaměřujícího se na hrdinovy tři úmorné roky v zaměstnání, které z každého zaměstnance víceméně udělalo chodící mrtvolu - neúnosné pracovní hodiny, nátlak ze strany nadřízených i klientů, prostě totální peklo. Připomnělo mi to mou momentální situaci, kdy trávím už skoro týden téměř nepřetržitě v práci a domů se vyloženě chodím jen vyspat. Na tuto notu mi první díl této šílenosti zahrál, ale jako zombie titul, kterých je v anime světě jako šafránu, mě spíš odradil. Highschool of the Dead proti tomu vychází jako seriózní, poctivá zombiárna se vším všudy (raději prsní tlumiče, než duhové barvy). Protože má nicméně předlohu na svědomí autor mé srdcovní Alice in Borderland, kvůli čemuž jsem dal této adaptaci šanci, pokusím se ve sledování pokračovat. Vím, že autor dokáže napsat poutavý příběh a prezentovat neméně zajímavé postavy. Otázkou tak je, zda se mu to povedlo i v Zom 100. Přinejhorším kouknu na plánovanou hranou adaptaci, co vyjde v srpnu, kdyby mě náhodou tato příliš mořila. ()

moviefreak

Prekvapenie letnej sezóny 2023! Tušil som hit keďže nás čaká nielen anime ale rovno aj live verzia na Netflixe, ALE táto hravá a originálna animácia ma zdvihla zo sedačky a musel som hľadať sanku na zemi!!! Metaforický prerod z Workzombie na realzombie TOP, ako aj prechod z depresívnej temnoty do farebnej radosti zo života!!! Dúfam, že kreativita neskončila prvým dielom. Zatiaľ NAJ zombie anime EVER!!! PS: Áno áno kým nedostaneme anime verziu I am Hero :) ()