Uči no kaiša no čiisai senpai no hanaši

• Japonsko Uchi no Kaisha no Chiisai Senpai no Hanashi (viac)

Když Šinozaki nastoupil do nového zaměstnání, tak neočekával, že kolegyně Šiori, která dostala na starost jeho zaučení, bude tak strašně roztomilá. Jak se Šinozaki učí stále novým věcem, tak také lépe poznává svojí kolegyni a pomalu si začíná přát, aby se jejich vztah rozvinul i někam dál. Samotná Šiori je na svého kolegu pyšná, jeho pracovní úspěchy jí dělají radost, jeho pracovitost a dobré srdce jí velmi imponují a také si začíná přát, aby se jejich vztah někam rozvinul. Oba jsou však stydliví a plaší, a tak to celé bude běh na dlouho trať, i když se v jejich kanceláři najde hned několik kolegů, kteří se je snaží popostrčit. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Máte rádi drobné roztomilé ženy vyvinuté na těch správných místech? Já ano, dokonce bych řekl, že velice. Máte rádi, když vám někdo k téhle ženě přihodí kočičí osobnost, občas přidá kočičí ouška a kočičí ocásek? Přijde vám to roztomilé? Mě bohužel ne, na kočkoholky nejsem a ani kočičí cosplay mě nevzruší, mám rád holky a mám rád kočky, ale nikdy dohromady. Máte rádi romanci v dospělém prostředí, jako je třeba kancelář? Já ano, přeci jen školních romancí je přehršel a sám už jsem ze školy léta pryč, takže se do takové romance třeba právě z kanceláře mnohem lépe vcítím. Máte rádi, když se dospělé postavy chovají jak zastydlí hysteričtí náctiletí, romantika je plná červenání, nedorozumění a plachosti? Já vůbec, u dospělých to působí hodně divně, kazí mi to dojem. Čekali jste tu něco ve stylu anime My Senpai Is Annoying? Tak máte smůlu, tenhle seriál je ve všech ohledech slabší, někdy doslova o parník. No a když si k tomu přihodím humor, který je buď trefa do černého, nebo někam totálně mimo, nebo to, že šéf zdejší dvojice je na jednu stranu otravný stalker a na druhou stranu má mnohem zajímavější a dospělejší romantickou linku, než jakou má hlavní dvojice, dál pak přidám ucházející animaci, líbivou hudbu, tak se tahle „Moje malá služebně starší kolegyně“ dostává za mě maximálně na nějakých 5,5/10. ()

DaweForeman

Po delší době zase trochu dospělejší anime, kde nemáme studenty, ale pracující lid. Obecně by se to dalo nazvat jako romantická komedie s trochou ze života. Romantika je tu kamenem úrazu, protože hlavní dvě postavy se na svůj věk chovají jak puberťáci a i když k sobě něco cítí, jsou oba hnedka červený na zadku a nedokážou se vyžveknout. Tohle frustrující klišé to bohužel kazí a kvůli němu jsem ubral o hvězdu méně. Musím ale uznat, že název dostál svému a hlavní hrdinka dokáže být obzvláště v počátcích opravdu roztomilá, až člověku hrozí předákování cukrem. I když trochu zase je na zamyšlenou ono téma legální loli. Na druhé straně však stojí velice solidní humor, kdy jednotlivé vtipné situace člověka opravdu pobaví. V čele humoru dominuje velice dobře sepsaná postava manažera, se kterým se prostě nenudíte - celkem škoda, že příběh není o něm a kamarádce z dětství hlavního hrdiny Hayakawě. Po animační i hudební stránce je to celkem slušné. ()