Igaraši Futaba má už druhým rokem novou práci, která by byla skvělá, kdyby její služebně starší kolega Takeda Harumi, který má na starosti její zácvik, nebyl tak otravný. Futaba nesnáší jeho hlasitý smích, cítí se nepříjemně z toho, jak obrovský chlap to je, ale nejvíc jí vadí, že s ní jedná jako s malým děckem. To, že je Futaba malá a vypadá mladě, přeci neznamená, že s ní může takhle jednat, a to že s ním tráví tolik času a občas si uvědomí, jak pečlivě a svědomitě se o ní stará, přeci nemůže změnit to, že ho vidí jen jako otravného služebně staršího kolegu. Nebo že by to tak vlastně vůbec nebylo a dívka by začínala ke svému kolegovi cítit něco mnohem složitějšího? (Jeoffrey)

Zíza

Za mě ideální oddechovka se sympatickýma postavama, se kterýma je sranda. V podstatě si říkáte, že chodit s takovou skvadrou do práce by nemuselo být špatný ani v tom pracovně hrozném Japonsku... Nekoukala jsem sama, buď ve dvou nebo ve třech a těžko říct, jestli to o to bylo lepší, ale myslím si, že i sama bych si to takhle užila. Nabilo mě to pozitivní energií a to je prostě strašně skvělé, když na nějaké takové dílko narazíte. Všechny ty podivné postavičky, nejen čtyři ústřední hrdinové, si dokážete oblíbit, protože jsou správně cáklí. Nejsou otravní, je s nimi sranda – ať už to oni sami zamýšlejí či nikoliv. Zábavná pohodička s nedramatickými díly. To prostě chceš. ()

Jeoffrey

Anime, na které jsem se v této sezóně nejvíc těšil, dokázalo mě spolehlivě zabavit a potěšit. Neměl jsem problém si tu oblíbit všechny postavy, do některých se i vcítit, prostě tady nebylo snad nic, co by mi vadilo, s čím bych měl problém, a tak jsem si ho jen čistě užíval. Mám rád hlavní dvojici. Takeda je velký, srdečný a starostlivý chlap, co otevřeně říká, co si myslí. Igaraši je zase roztomilá, energická a snaživá žena a kdyby to bylo jen o nich, tak by to na ty 4* minimálně bylo taky, protože vykreslení jejich vztahu mi přišlo prostě víc než fajn (a poslední díl, který to shrnul a podtrhl, byl super), ale oni tu jsou ještě Sakurai a Kazama. Sakurai je neskutečně sympatická ženská a když jsem viděl její vztah s Kazamou na začátku, tak jsem měl během minuty dojem, že se dívám na dospělejší verzi Provokatérky Takagi a jestli vás to taky nenapadlo, tak jste Takagi asi neviděli. Jenže Kazama je úplně jiná liga než takový Nišikata. Neskutečně sympatický, upřímný a hodný chlap, sen většiny otaku o tom, jací by v dospělosti chtěli být. A jestli jsem měl rád interakci mezi ústřední dvojicí, tak tu mezi Kazamou a Sakurai jsem doslova miloval, s tím že epizoda v aqauparku s delfínem za mě byla vrchol celého anime. Jenže já neměl rád jen tyhle 4 charaktery, já si oblíbil i Igarašinu kamarádku Kurobe, která měla vždycky trefné postřehy a její kamarádství s Yútem z ní dělalo taky strašně sympatickou ženu. Byl tu i Igarašin děda, který byl starší kopií hlavního hrdiny a já si vzpomněl na pořekadlo o dvou kohoutech a taky na jeden výzkum o tom, podle jakých modelů si ženy často vybírají partnery. Bavila mě i „ruská kolegyně“ Cukiširo s jejími vtipnými vpády a láskou k vodce. A v neposlední řadě i šéf celé kanceláře měl pár dost dobrých momentů. Komedie fungovala, romantika zabírala (jakoby postavy přesně věděli, co mají udělat, nebo jak se zachovat, aby mi to přišlo cool, nebo cute) a i produkční hodnoty mi přišly víc než dostačující (hlavně hudba se docela povedla). Takže jsem se srdečně zasmál, nebo se jen příjemně usmíval, ale ani na chvíli se nenudil. Za mě výborná romantická komedie, kde si přeji další díly. 9/10 ()

q66

Na tomhle je nejvíc působivé, jak dobře to v praxi funguje. Originální na tom totiž není vůbec nic - a tím myslím vůbec nic - najde se tu úplně každý stereotyp žánrově příbuzných anime, a seriál je dávkuje tak expertně, že se to skoro zdá být záměrem. Ve výsledku jde o jedno z nejmíň originálních anime co si za poslední dobu pamatuju, ale zároveň to nedělá v podstatě vůbec nic špatně - prostě takový anime fast food hamburger. Jinak je to neškodné, poklidné, bezkonfliktní a skoro každý je tam sympatický, včetně obou hlavních dvojic; kouká se na to určitě dobře, a buď autor mangy, nebo někdo v produkční komisi je (minimálně podle výběru endcards na konci; začíná to Yomem, a to zdaleka není všechno) tajně mužem kultury, takže za mě 7/10 - tyhle banální věci obvykle dostávají 6, ale tohle paradoxně není ten obvyklý případ. ()

Puxina

Jasné objevují se ty samé klišé příběhy, ale to je přece téměř ve všech takových romcom anime. Takže neřeším a neuvěřitelně se bavím. Jsou zde skvělé postavy (úplně všechny postavy mají krásný charakter a jsou zábavné) a úžasně vtipné situace. Spíš je škoda, že se ten příběh neposunul někam dále, hlavně ve vztazích všech postav. Někdy podezírám tvůrce, že to záměrně neumí dotáhnout dále a nebo si nechávají otevřený konec na další pokračování, kterého se zase nedočkáme.  Sranda je, že shodou okolností už víc jak měsíc píšu přiběh o podobně mrňavé, ale mladší dívce :), ale asi není super roztomilá jako tahle Igaraši Futaba, ačkoliv se sama dostává do děsně trapných situací. Někdy zveřejním. ()

Hees

Zábavné vzťahové anime Senpai ga uzai kouhai no hanashi Vás osvieži tým, že jeho epizódy sa odohrávajú v dospelom svete na pracovisku v nejakej zdá sa dajme tomu obchodnej firme (neviem presne). Igarashi Futaba ako hľavná hrdinka nastupuje do novej práce ako pracovník čo sa musí zaúčať a je naozaj malá a vyzerá veľmi mlado na to koľko v skutočnosti má rokov a preto sa táto postava musí popasovať s predsudkami a hľadať rešpekt u iných. Tu prichádza jej senpai no proste ten čo ju má učiť a zapracovať do firmy Takeda. Takeda je diametrálne odlišný veľký muž so silným prenikavým hlasom a on teda zoberie pod svoje krídla novú pracovníčku. Komediálne situácie teda vznikajú stále na premise týchto ich disproporcionalít (výškových), ale vznikajú aj nádherné romantické situácie, ale absolútne nevinné romantické situácie, ktoré si berie viac k srdcu mladšie vyzerajúca dievčina. Takto pekne nevinný vzťah medzi dvoma charaktermi je naozaj vynikajúci, lebo si medzi sebou vracajú láskavosti, neočakávajú veľa, že sa niečo stane, ale hlavne rozmýšľajú nad všetkým dopredu. Druhý príbeh tiež dvojice je tiež zaujímavý, extrovertná a dobre vyzerajúca žena, ktorá má oči pre jedného a druhý totálny maniak na pc hry, ktorý skoro vôbec nevie prehodiť slovo je vynikajúca kombinácia, ktorú tak ľahko rozhodne nenájdete. ()

• Plakát k filmu, na který se jde podívat Futabin děda, aby pochopil aspekty lásky dospívajících a mladých dospělých, je karikaturou hlavního kino plakátu k filmu Makota Šinkaje Your Name (2016). (Jeoffrey)