Ostrov Academy je, jak už jeho jméno napovídá, místem, kde se nachází několik speciálních akademií, jejichž studenti mezi sebou soutěží o prestiž a uznání. Prakticky každý spor či každá zkouška je zde řešená duelem, turnajem či hrou, během které jsou v sázce hvězdy a pouze ti nejschopnější studenti jich dokáží získat sedm. Jednou z nejlepších studentek na ostrově je i Sarasa Saiondži, a tak všechny obyvatele překvapí, když prohraje duel s naprostým nováčkem, který právě nastoupil do jedné z akademií. Tenhle mladík jménem Hiroto je však záhy svojí školou prezentován jakožto držitel sedmi hvězd. Je to však lež, Hirotův výsledek během vstupního testu byl podprůměrný a jeho výhra nad Sarasou prakticky náhoda. Díky ní však získal jistou schopnost, která mu pomáhá udržet iluzi, že patří mezi elitu a jeho škola mu, s vidinou vší té prestiže, kterou jim to může přinést, v této lži ochotně pomáhá. Hiroto tak bude muset lhát a podvádět, aby si své postavení udržel a aby vše neprasklo, obzvlášť když každý na ostrově touží po tom ho o jeho hvězdy připravit. Naštěstí mladík velmi brzy získává další cenné spojence, včetně samotné Sarasy, která se také snaží před ostatními skrýt jednu velkou lež... (Jeoffrey)

Hees

Na nejakú školu prestúpi Shinohara a odrazu sa z neho stane vlastne ten najlepší žiak z celej školy, aj keď vlastne on nevie ani poriadne čo robí. Následne má zopár krát šťastie a potom vlastne už toľko šťastia odrazu ani nepotrebuje, lebo mu všetci začnú pomáhať. Dostane potom k dispozícii samozrejme úslužnú maidku (slúžtička), ktorá mu bude pomáhať a nesmie tam chýbať, aj nejaké to štipľavé korenie, ehm nemyslím, že to je ecchi (šteklivo sexi), proste hodíme tam červenajúcu sa tsundere (hrdinka čo často prestrelene v zlom reaguje, ale nakoniec má v sebe lásku). Liar Liar je klasické generické anime, ktoré je popravde absolútne bez nejakého esenciálneho nápadu, ktorý by stál za to, aby ste si to pozreli znova. Ešte aj vlastné pravidlá súťaženia na škole neskôr začne ako keby mierne ohýbať tak, aby to bolo celé o niečo akčnejšie a na súboje hrdinov už nadobro rezignuje. Na začiatku sú, ale súboje "mozgov" celkom fajn, problém pre diváka predstavuje výrazná neznalosť existujúcich schopností všetkých dostupných úrovní a bez tejto znalosti a znalosti, ako dobre všetko skombinovať to teda nemôže fungovať ako starý dobrý šach a proste divák chápe, že niekto len správne použil k sebe nejaké elementy a tým pádom vyhral. S No Game, No Life to má za mňa spoločné doslova nič, teda možno len pokus o chaotické rozprávanie príbehu, ale ani to tu nevyšlo (to je vlastne pochvala). Ak by ste toto chceli pozerať, tak len naozaj, ak máte chuť na nejaké anime, kde sú "akože" súboje mozgov v školskom prostredí, je tam maidka, hlavný hrdina je najprv trubiroh a potom génius ... ehm proste to nepozerajte takto vyzerá naozaj až príliš veľa iných anime, ale zas je to nudné presne na tri hviezdy, čiže hodnotením by som povedal zas, že to nie je prepadák za mňa. ()

Scanerior

Liar Liar je skvělé anime s fajn postavami a pěkným světem. Začátek příběhu je dosti impulzivní a dokáže rychle vtáhnout do děje, hlavní postavy, které jsou pilíři seriálu tu pro mě fungují a hry jsou tu něčím, co příběhu skvěle pomáhá držet tempo a zajímavost děje. U některých her jsem měl vcelku problém pochopit v tom rychlém sledu pravidla, ale to mi nijak nezkazilo radost ze sledování a hry jsem si i tak užil, co se mi pak dosti líbilo byly některé herní zvraty jako ten s virem v telefonu, respektive jeho konečný důsledek. První část seriálu je prostě úžasná a zábavná, bohužel velká "finální" hra, která zabírá hned několik epizod už pro mě byla nudnější, i tak jsem si to však díky postavám relativně užil a celkově seriálu stejně dávám všech sedm hvězd. (Jsem špatný lhář, mám k dispozici pouze pět hvězd) Málem bych zapomněl zmínit intro a outro, obojí je naprosto fantastické a outro mi přijde i vkusně zábavné. ()

Jeoffrey

Pokud už deset let marně čekáte na druhou sérii No Game, No Life a už jste fakt zoufalí, že byste byli ochotní vzít za vděk i jakousi levnou obdobou, která vám alespoň matně připomene ten pocit, co jste kdysi dávno měli, pak by se vám mohl tenhle Lhář Lhář (bohužel bez Carreyho) vlastně i docela líbit. Sice ten seriál není ani z poloviny tak kreativní, málokterá soutěž či duel jsou tu nějak zajímavé (nejvíc mě bavila asi „hra na schovku“ v patrovém baráku, takže duel Hiroto x Noa), a navíc u jejich řešení budete mít pocit, že si hrdina všechno tak nějak „vyčítoval“ ze zadnice, ale pořád to nejspíš nějak dokáže udržet vaši pozornost a nudit se nejspíš nebudete, protože se tu pořád něco děje. Postavy vám taky přijdou docela povědomé, je tu genericky vypadající hlavní hrdina, co všechny nepřechytračí, tentokrát spíš podvede, ale občas se mu dá reálně fandit. Bělovlasou emocionálně prostou sestru tu nahradila bělovlasá emocionálně prostá služebná. A opět je tu červenovláska, co má s hlavní hrdinou ze začátku nějaký ten beaf, aby se z nich později stali nejlepší parťáci. Zkrátka jako v každé „dobré“ speciální akademii, klasické ploché a až moc dobře čitelné charaktery i když občas působí tak trochu jako po lobotomii. Protože jak mi jinak vysvětlíte, že obě velká tajemství, co tu hlavní postavy mají si dokáží vyzradit už během prvního dílu? I na animaci se šetřilo, takže třeba nedůležité postavy v pozadí scén vypadají jen jako papírové makety, což ale může být umělecký záměr, aby divák pochopil, jak nedůležité křoví vlastně jsou a vynikli tak ti hlavní, ovšem i tak to vypadá divně. Zkrátka nebudeme si lhát – tohle anime není žádná hitparáda. To hlavní, co jsem si odnesl, bylo připomenutí, jak moc bych si přál další sérii No Game, No Life – který byl nápaditý, měl emoce, atmosféru… Tady je to většinou jen takové „meh“ a občas i mírně pitomé. Ale dokoukat se to dá, nenudil jsme se, občas mě to i nějakou zápletkou nebo nápadem i na chvíli zaujalo, jindy zase naštvalo. Za mě průměr = 5/10. ()

DaweForeman

Další speciální "okrsek", kde je spousta akademií, kde se hraje na elitářství a postavení se rozhoduje pomocí her. Hnedka při tomhle si člověk vybaví spoustu různých dalších počinů, které mají stejnou nebo obdobnou tématiku a navíc v téhle oblasti je celkem několik silných konkurenčních počinů. Tohle anime je nakonec bohužel nepředčilo a pohybuje se někde kolem lepšího průměru. Příběh je o hlavním hrdinovi, který se do tohohle speciálního okrsku přemístí jako nováček a hnedka na začátek kvůli jeho štěstí/smůle se náhodou stane jedním z nejsilnějších hráčů a bude si muset tuhle pozici udržet za každou cenu, protože jsou s tím spojené určité komprimující skutečnosti, které se "nikdo" nesmí dozvědět. Hlavní hrdina je velice dobře sepsaný, ale přijde mi až přiliš cool, že z něho člověk necítí ty správné emoce a nevtáhne diváka do děje, i když je sympatický. Vše se točí kolem her a různých pletich, že ostatní věci jdou stranou, které by mohli dokreslit trochu pozadí daného prostředí - např. romantika, drama jako takové (ne vzrušení z jednotlivých her) a jednotlivé vztahy mezi postavami. Příběh jako takový po několika dílech začíná být repetitivní a ztrácí počáteční zajímavost. Obzvláště pak v posledním díle jsou vidět narážky na anime No Game, No Life, z kterého si vypůjčuje určité hlášky. Není to špatné, když člověk nemá co sledovat, ale stojí to tak nějak jen za jedno shlédnutí, kdy si radši pustím jiné anime s podobnou tématikou a lepší atmosférou jako takovou. Po animační stránce je to velice dobré a po hudební taktéž. ()