Stromy a my

• Česko Stromy a my (viac)

Na Oscara nominovaná režisérka Irene Taylorová nás v tomto originálnom dokumente HBO o spojení človeka a prírody vezme na poetickú cestu za šiestimi rôznymi postavami a ich vzťahom k stromom. (HBO Max)

Fjera odpad!

Co to má znamenat? Přehlídka lidí, kteří vůbec nepochopili, jak stromy a příroda fungují. Ženská, která hned na začátku dokumentu servává a ničí letitý břečťan a před synem se ještě prsí a rozumuje, jak je to důležité, pak člověk, co przní stromy na bonsaje, no a taky stařec, co desítky let ničil staleté stromy, aby je zpeněžil, stejně jako jeho otcové. To je fakt ostudný hnus. Odpad! ()

FeriusParfax odpad!

Tak tohle bylo obrovské zklamání! Těšila jsem se na dokument o krásných a inteligentních stromech, ale dočkala jsem se dokumentu o lidech! A to mě teda vůbec nezajímá! Nemělo to žádnou vypovídací hodnotu. Dokument sleduje 6 lidí, kteří mají asi nějaký vztah ke stromům. Jeden pěstuje bonsaje. Jeho "dojemný" příběh, jak se jel učil pečovat o bonsaje do Japonska a musel se nechat ponižovat, dřít, stálo ho to krev, slzy a pot /nekecám, fakt to říkal/ mě opravdu za srdíčko nechytnul. Příběh ženské, co má ráda lesy (jak nevídané) a její tatínek má Alzheimera (who cares?), dřevorubecký magnát, který byl v dětství unesen (koho to zajímá? V dokumentu se tomu věnovali snad 20 minut), hanebná krádež bonsají, atd. S veškerým sebezapřením, co jsem v sobě našla jsem to zrychleně zkoukla. Jednu hvězdičku dávám jen za vyvolání deprimujícího pocitu a staženého žaludku při pohledu na devastované lesy. To je tak jediné, co jsem si z "dokumentu" odnesla. Tuhle spoušť ale vidím téměř každý den na svých procházkách v lese, který mi mizí před očima a neuvěřitelně rychle řídne. Fakt nevím, koho tyhle plky nezajímavých lidí zajímají. Bylo to hlavně o jejich osobních životech. Kdyby mě něco takového zajímalo, tak si pustím Poštu pro tebe, Výměnu manželek. Ne dokument o stromech, ne?? Ježiš... úplně jsem se teď rozčílila a nebudu moct usnout! Dávám odpad. ()