Stromy a my

• Česko Stromy a my (viac)

Na Oscara nominovaná režisérka Irene Taylorová nás v tomto originálnom dokumente HBO o spojení človeka a prírody vezme na poetickú cestu za šiestimi rôznymi postavami a ich vzťahom k stromom. (HBO Max)

FeriusParfax odpad!

Tak tohle bylo obrovské zklamání! Těšila jsem se na dokument o krásných a inteligentních stromech, ale dočkala jsem se dokumentu o lidech! A to mě teda vůbec nezajímá! Nemělo to žádnou vypovídací hodnotu. Dokument sleduje 6 lidí, kteří mají asi nějaký vztah ke stromům. Jeden pěstuje bonsaje. Jeho "dojemný" příběh, jak se jel učil pečovat o bonsaje do Japonska a musel se nechat ponižovat, dřít, stálo ho to krev, slzy a pot /nekecám, fakt to říkal/ mě opravdu za srdíčko nechytnul. Příběh ženské, co má ráda lesy (jak nevídané) a její tatínek má Alzheimera (who cares?), dřevorubecký magnát, který byl v dětství unesen (koho to zajímá? V dokumentu se tomu věnovali snad 20 minut), hanebná krádež bonsají, atd. S veškerým sebezapřením, co jsem v sobě našla jsem to zrychleně zkoukla. Jednu hvězdičku dávám jen za vyvolání deprimujícího pocitu a staženého žaludku při pohledu na devastované lesy. To je tak jediné, co jsem si z "dokumentu" odnesla. Tuhle spoušť ale vidím téměř každý den na svých procházkách v lese, který mi mizí před očima a neuvěřitelně rychle řídne. Fakt nevím, koho tyhle plky nezajímavých lidí zajímají. Bylo to hlavně o jejich osobních životech. Kdyby mě něco takového zajímalo, tak si pustím Poštu pro tebe, Výměnu manželek. Ne dokument o stromech, ne?? Ježiš... úplně jsem se teď rozčílila a nebudu moct usnout! Dávám odpad. ()

Fjera odpad!

Co to má znamenat? Přehlídka lidí, kteří vůbec nepochopili, jak stromy a příroda fungují. Ženská, která hned na začátku dokumentu servává a ničí letitý břečťan a před synem se ještě prsí a rozumuje, jak je to důležité, pak člověk, co przní stromy na bonsaje, no a taky stařec, co desítky let ničil staleté stromy, aby je zpeněžil, stejně jako jeho otcové. To je fakt ostudný hnus. Odpad! ()