Holky jsou v pohodě

(festivalový názov)
  • Španielsko Las chicas están bien (viac)

Je léto a skupina mladých žen se na týden vydává do vesnického domu, aby zde nazkoušela divadelní hru. V klidu okolní přírody, která poskytuje útočiště před ostrým sluncem, si ženy procházejí text a oblékají se do nabíraných dobových šatů, stejně jako si v uvolněných rozhovorech sdílejí svá tajemství či zažívají malá dobrodružství. Okouzlující debut Itsasy Arany, která se herecky a scenáristicky podílela na Srpnové madoně, poskytuje příležitost se zastavit, nasát teplý vzduch a spočinout v otevřené náruči dívčího kolektivu. Co by to totiž bylo za léto bez holek, ohně, písniček i trochy magie? (MFF Karlovy Vary)

LenkaAK

Nuda, která se zhmotnila. Každá z holek řeší nějaký vnitřní zážitek. Nelíbily se mi plytké dialogy, nelíbila se mi symbolika, obrazy. Nuda. ()

prokop04

Rozhodně jsou lepší bezdějové filmy na odreagování. Je to prostě jen rozmarné léto, během kterého si holky užívají na krásném statku. Moc hezká kamera a prostředí. Jinak dialogy téměř o ničem, na své si, když už, přijdou maximálně holky. Já osobně v tom nic nenašel. Jinak ten kdo má rád španělštinu, tak určitě ocení jazyk... ()

Sukdolakus7

Na počátku jsem byl k filmu skeptický, ale Itsasiny "Malé ženy" si mě postupně získaly, a to především skrze dlouhé, intimní a místy i hluboké dialogy, které působily natolik přirozeně a lidsky, až jsem místy zapomínal, že sedím před velkým plátnem. ()

Vančura

Naprosto nesnesitelný film, k uzoufání banální a postavený celý na jalovém tlachání. Otrávila mě vylhaná anotace, která slibovala dočista jiný film. Působilo to na mě dojmem, že režisérka čekala, že se ženské publikum v jejích postavách (a jejich nekonečném žvanění) identifikuje - a to mu má stačit ke štěstí - ale pokud k tomu nedojde - jako třeba v případě někoho, kdo není žena a/nebo i věkově je postavám vzdálený - tak ho to unudí k smrti, a závěrečné titulky jsou zde vyloženě vysvobozením. ()