Nová Gumpova cesta začne presne tam, kde tá predchádzajúca skončila. So svojim milovaným Béďom Kozím Bobkom prejde hlavný zvierací hrdina príbehom, ktorý mu už dávno predtým napísali hviezdy. A zatiaľ, čo Gumpov prvý príbeh bol smutnejší, v jeho voľnom pokračovaní sa môžete tešiť na množstvo vtipných zvieracích scén. Vedľa hlavného hrdinu sa novo objaví aj psia slečna Jenny, ktorá si zahrá Gumpovu sestru Kytičku. (Continental film)

Murphy123

Film splnil to co jsem od něj čekal. Zasmál jsem se, na herce se dobře dívalo, a hlavní hrdina Gump byl super prímový. Protože jsem velice citlivý na zvířata a sám jdu tento víkend zachránit beránka z podmínek podobných jako byla Gumpova sestra, zcela jsem pochopil autorův záměr. Nenásilným způsobem předat poselství rodinám a dětem, aby se zamysleli na duší zvířete a jejích častém utrpení, které si často ani lidé neuvědomují. Viz oslík na pouti. Nezachráníš všechny zvířata na světe, ale tomu jednomu změníš celý svět. Víc takových filmů. ()

Alden_Larson

Přiznám se, že jsem do tohoto filmu měl celkem velká očekávání. První Gump se mi moc líbil, jeho konec mě dokonce dohnal k slzám. Nečekal jsem, že se tomuto filmu podaří to samé, ale doufal jsem, že se mi aspoň bude líbit. Takže mě moc mrzí, že to tak není. Oproti prvnímu filmu je to opravdu velmi výrazné zhoršení. Příběh je zkomolený a mnohem méně působivý. Postavy, kromě Gumpa, nejsou ničím výrazné. Ze všeho nejhůř je na tom prezentace, vůbec se mi nelíbí, jak tento film vypadá. Některé scény byly natočeny jako mockument, stylem seriálu The Office, vůbec nechápu, čeho tím režisér chtěl docílit. Taky je tam sposuta falešného nasvícení, které vždy vypadá otřesně. Hudba byla místy kýčovitá, ale nevhodná mi nepřišla. 4/10 ()

oveckaoa

Dvojka Gumpa dělá medvědí službu útulkům různým terapiím se zvířaty a tak po filmové stránce je to, ale horší. 1/4 filmu je život s Bolkem Polívkou tohle zabírá zhruba 10 minut stopáže 2/4 se pak věnují tomu, že postava Krajča rozumí Gumpovi napíše o tom knihu a chodí po různých místech kde ji propaguje  a pak narazí na ženskou co má postiženou holku a zamiluje se do ní (do té ženské ne do té holky)  a poslední čtvrtina je o tom, že najde Gumpovu sestru a chce ji koupit má to domluvené , ale pak to padne a on přemýšlí jak ji získat. Tahle čtvrtina je nejslabší a vyřeší se tím, že ta ženská zajde za majitelkou té sestry a koupí ji (to nešlo tak udělat od začátku?). Plusové body za to , že  tam je ukázaná hypoterapie (terapie s koňmi) canisterapie (terapie se psy)  a objeví se i terapeutické prase.  Bohužel oproti jedničce je to méně vtipné a je to hodně dojemné v kině bylo hodně malých dětí a ty to moc neocenily.  P.s. srovnání s tím Kazmovým  hovnem co vzniklo minulý rok je úplně mimo. 80 procent ()

Marcos22

Výjimečný český zvířecí rodinný film světové úrovně s cílovou skupinou maminky s dětmi ve věku 7 - 10 let. Právě v této kategorii je nejnovější počin F. A. Brabce světovým kinematografickým úkazem, minimálně na poli hraného filmu. Zážitek, který může tuzemský divák zažívat v průběhu Velikonoc roku 2024, je naprosto jedinečný a neopakovatelný. Městské kinosály po celé ČR jsou doslova narvané k prasknutí, plné těch nejmenších ratolestí se svými maminkami vřeštících radostí a smíchem u nahaté Ríšovo zadnice, při snaze ukrýt Gumpa do nůše či ruksaku či při komických eskapádách antihrdiny Štěpána Kozuba v roli Křiváka. Tyto a další zábavné scény jsou obaleny velmi silným příběhem, který má daleko větší přesah, než který bychom u obdobného snímku očekávali. Hlavními tématy zde totiž jsou cesta přes duhový most a vážná poranění, ať již ta lidská či zvířecí. S touto látkou se zde pracuje velmi citlivě, nenásilně a edukativně, a zároveň zde není patrná jakákoli snaha diváka emočně vydírat, což je obrovský benefit celkového vyznění snímku. Pejsek Gump je největší tuzemskou filmovou ikonou poslední dekády, čehož si jsou tvůrci plně vědomi a daří se jim naservírovat divákovi další nálož ohromně sympatických zvířecích hrdinů, fenku Kytičku, pejska Juliána, prasátko Prince či poníka Tomorrow. Snímek oplývá obrovskou dávkou srdečnosti, empatie, láskyplnosti, přátelskosti a toho nejniternějšího a nejupřímnějšího vztahu ke čtyřnohým miláčkům. Gump - jsme dvojka je ve své kategorii mistrovským "feeling good" dílem, které nám může závidět celý svět. Jedno velké doporučení a plné bodové hodnocení. Pět hvězd. 💯 (29.03.2024, Kino Příbram) ()

TominoLa

Přijde mi, že Filip Rožek vůbec nevěděl jak pojmout druhý díl při psaní scénáře. Nakonec se vydal tím nejlacinějším možným způsobem. A vůbec se tedy nedivím, že mu stačilo na napsání knihy 18 dní. Ač jsem jí nečetl věřím, že film dopadl o fous lépe. I, když i na těch 90 minut mi přišel celkem dlouhý. Přesto si jsem přesvědčen, že si to najde diváky co se dojmou a budou odcházet z kina spokojeni. Za mě hodně odřených 6/10. ()

• K tomuto filmu vznikl videoklip s názvem Život je pes. Záběry zpívajících dětí a Lucií Bílou se natáčely v restauraci Střelnice v Táboře a zpěvu se účastnilo cca 300 dětí. (vitm)
  • Záběr, na kterém za Oříškem (Richard Krajčo) jde po silnici velká skupina lidí, se natáčel u Louňovic pod Blaníkem. (vitm)