Děsivý soumrak nad městem

• Česko Město, které se bálo soumraku (viac)

Je po válce a v malém městečku obklopeném hustými lesy se začínají stavět nové domy. Všichni chtějí začít nový a spokojený život. Zanedlouho však městečko zahaluje hrůza, po setmění mají všichni strach. Přibývají vraždy a strach se stále stupňuje. Kdo nebo co stojí za tímto brutálním vražděním? Dokáže to vůbec někdo zastavit? (Chupacabre)

MrPierc

Nuda a to celých 90 minut. Slibný vrah, slibné pátrání po vrahovi na texaském maloměstě. Celý film je ale příliš pohodový – máme tu hloupého policistu, tupé lidi, veselou hudbu a žádnou realitu. Atmosféra pokulhává a moje oči také. Pytel na hlavě sliboval funící temnou podívanou z prvního pohledu. Nestalo se a to mě mrzí. Předchůdce Jasona z Pátka třináctého sice působí strašidelně, ale režisér nepracoval s napětím a střídá vraždy s policejními gagy. Je to velmi matoucí a smrtelně nudné. Tento film vás nezabije, ale jistě znudí a donutí vzít si pytel na hlavu. ()

majo25

Trileru uškodilo, že obsahuje rozprávačský doprovod (ako v nejakom old school dobrodružnom či rodinnom filme) a tiež aj komické scény, ktoré dokopy ničia celkovú (bez týchto prvkov nie zlú) atmosféru. Vraždy sú prevádzané v pohode, aj keď v dnešnej dobe ničím neprekvapia (vraždu trombónom beriem ako recesiu). Plusom je obsadenie 'westerňáka' Bena Johnsona, ktorý ako jediný dvíha hereckú kvalitu, a nejasný záver ako vystrihnutý z Aktov X. Škoda, že nebolo vysvetlené to, že vrah s kapucňou (v tej horúčave sa mu muselo dýchať perfektne) má takú 'býčiu' silu ako to bolo opisované. ()

Castrator

Film jsem viděl v 90. letech v televizi a dost se mi líbil. Není to žádná špička v hororovém žánru, ale hodně slušný televizní horor, ze kterého při sledování večer a následné vycházce ven (se psem, s přítelkyní, o samotě) není moc příjemně. Na to, že film běžel v televizi v 90. letech, o víkendu (ČT? Jestli oni to nedávali na nějaké lokální stanici typu Kabel Plus, nelze to vyloučit), je tu dost málo hodnocení, na ČSFD chodí snad jenom haranti, co nic nepamatují;-) Pro mě inspirativní (cha cha) "srdcovka" a film, jehož jméno jsem na netu před několika lety hledal pár hodin, tak moc jsem chtěl tento horůrek znovu vidět. ()

DAPDO

Natočeno podle skutečného příběhu z roku 1946 z amerického městečka Texarkana, kdy maskovaný "Půlnoční Fantom", jak ho přezdívali novináři, zabil pět lidí a další tři napadl. Tenhle film jsem viděl dvakrát - jednou, když jsem chodil na základku a byl jsem z něho tenkrát slušně zesranej, podruhý o pár let později a i tenkrát jsem měl velký mrazení. Vzpoměl jsem si na něj po letech až včera při čtení časopisu o vrazích, kteří nikdy nebyli dopadeni. Už jsem si nepamatoval název, dalo mi dost práce ten film najít, bohužel jsem ho nikde nenašel ke stažení. No snad se dočkám a uvidím ho s odstupem snad patnácti let i potřetí, zajímalo by mě, jestli bych měl mrazení i teď. ()

Pitryx odpad!

Tak toto byl spíše hraný dokument, než klasický film. Nebo ne? Proč tedy dáno pár legračních scén? No, je to fuk. Snímek nestojí za pozornost. A ten konec s tím vlakem je pěkně švihlý. Nota bene na konci filmu je řečeno, že první dvě oběti přežily. Tak proč tam asi dvakrát říkají že zavraždil pět lidí? ()

Nikolas__

Podařený slasher, který má dost kvalit, ale taky dost neduhů. Ke konci to spěje k dost zajímavým a vyvedeným scénám. Záporák vypadá dobře, je to fajn a neurazilo mě to. EDIT: Verze z roku 2014 mi každopádně přijde o kousek lepší. ()