65 let poté, co maskovaný sériový vrah terorizoval malé město Texarkana, tzv. "Vraždy za měsíčního svitu" začaly znovu. Jde o imitátora anebo je za tím něco zlověstnějšího? Osamělá středoškolačka se svými temnými tajemstvími by mohla být klíčem k dopadení vraha. (oficiálny text distribútora)

Tryskomyš

Toto pokračování filmu Děsivý soumrak nad městem (1976) nenabízí vcelku nic inovativního, ale špatný rozhodně není. Zatímco první jmenovaný je podle skutečných událostí, tento byl natočen, řekla bych, spíše za účelem komerce s cílem vytřískat z osvědčeného díla co nejvíce. 3 půl hvězdy. ()

Corpsegrinder

Pohodovej slasher kterej neurazí. Nešlo si nevzpomenout na první díly Pátku 13. hlavně díky bramborový masce a pár scénám jako např. lukaření u vody. Konec klasicky nelogickej a tak trochu na pytel. Celkově to je spíš taková bubáčtější kriminálka ale místama film slušně čvachtá. Hlavním plusem filmu je asi kamera která je nečekaně profesionální a záběry jsou fakt super a neni to vůbec náký DVD céčko. ()

J*A*S*M

Pro mě úplně přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdami, což je příjemný překvapení. Snímek je ... čím vlastně ... nikoli remakem ... rebootem asi taky ne ... prostě v roce 1976 vznikl film TTTDS, který se odehrával v městečku Texarkana a byl inspirován skutečnými vraždami - tzv. Phantom Killerem, který v témže městečku řádil ve 40. letech. No a letošní film se odehrává v témže městečku, v současnosti, přičemž pracuje jak s původními vraždami, tak s původním filmem, a dokonce je v něm postava syna režiséra původního filmu, který hovoří o sequelu původního filmu, který měl natočit. No. Takže tvůrci využili ten dnes velmi oblíbený meta přístup k látce, přičemž film sám ale vůbec nepůsobí jako moderní sterilní předělávka starších filmů, nýbrž naopak neuvěřitelně retro. Kdyby postavy neměly mobily a počítače, hádal bych, že se děj odehrává někdy v 80. letech a film se do té doby záměrně stylizuje. Výslovně ještě zaslouží pochválit kamera, ta je fakt výtečná. Herci v pohodě, atmosféra dobrá, celkový feeling příjemný, scény vražd taky OK. Závěrečný twist je docela bláznivý, ale tak to už u whodunnit slasherů bývá. Celkově rozhodně příjemné překvápko, takhle dobrý čistý slasher bez přísad tu vlastně dlouho nebyl. ()

EvilPhoEniX

Čekal jsem to záživnější. Co se nemůže popřít, je skvělé gore a nepamatuji se, jestli letos vyšlo něco krvavějšího než tohle, ovšem má to i mínusy. Za mě celkem pomalé a nezáživné tempo s nesympatickými herci, retro look nebyl špatný, ale dávám přednost modernímu zpracování, navíc slasher bez odhaleného poprsí je jako akční film bez akce, což zde taky pokládám za mírné negativum, dále soundtrack absolutně nezáživný a teď si nejsem jist, zda jsem nějaký vůbec postřehl a napětí společně s atmosférou na mě taky příliš nefungovalo, respektive zde skoro žádné nebylo. Ke konci mě výrazně potěšil alespoň velmi slušný závěrečný zvrat, který jsem neodhadl + slušné vynalézavé vraždy během filmu mi dohromady vytváří stravitelný průměr, který mohl být o něco více zábavnější a pískal bych si radostí. Malinko přes 60% ()

stration

Po dlouhé době povedený slasher. Velikou zásluhu na tom má sympatická hlavní představitelka a hlavně scénář, který si s divákem krásně pohrává a já chvíli nevěděl, jestli mám řešit vraždy staré, nebo ty nové. Tvůrci zvolili i naprosto pasující look filmu, který opravdu vypadá jak ze sedmdesátých let a kameraman své dílo rozhodně taky neodfláknul. Závěrečný twist je vcelku vydařený, i když přemýšlet nad ním radši moc nebudu. Na celém filmu je ale vidět, že byl natočen jen a jen pro zábavu a z obdivu ke starým dobrým slasherům, které chtěl tímto připomenout. A to se mu opravdu povedlo. ()

• Natáčení probíhalo ve městech Texarkana ve státě Texas a Shreveportu v americkém státě Louisiana. Několik místních obyvatel města Texarkana si pak ve filmu zahrálo jako kompars. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru 18. září 2014 na 10. ročníku Fantastic Fest v Austinu v Texasu. (Terva)