Děsivý soumrak nad městem

• Česko Město, které se bálo soumraku (viac)

Je po válce a v malém městečku obklopeném hustými lesy se začínají stavět nové domy. Všichni chtějí začít nový a spokojený život. Zanedlouho však městečko zahaluje hrůza, po setmění mají všichni strach. Přibývají vraždy a strach se stále stupňuje. Kdo nebo co stojí za tímto brutálním vražděním? Dokáže to vůbec někdo zastavit? (Chupacabre)

George Stobbart

Menej známy, ale o to pôsobivejší krimi horor na tému tzv. Phantom Killera, ktorý sa realizoval v povojnovom Texase, kde s bielou maskou na hlave po nociach masakroval ľudí a polícii sa ho nikdy nepodarilo chytiť. Vo filme dianie samozrejme trošku prifarbili, vrah je síce podľa reálnych opisov veľký, má však na hlave vrece ako Jason z F13 - kým objavil svoju hokejovú masku, dianie je oživené aj jemným presahom do miestnej legendy The Hook; týkajúcej sa miestečka „lover´s lane“, či občasnou podivne komediálnou interakciou medzi policajtmi (možno pre ich reálnu neschopnosť) a napr. na originálnu vraždu s trúbkou človek nezabudne. Film sa témy chopil sympaticky, je temný, napínavý, zaujímavý a v dobe jeho nového BluRay vydania sa naň pozerá ešte lepšie. Osobne som dosť zvedavý aj na jeho remake, ktorý by mal vybehnúť už onedlho. ()

Marceloo

Mestečko Texarkana sa v roku 1946 spamätáva z Druhej Svetovej Vojny. Vojaci sa vracajú domov a hladajú si nové ženské lásky. Za mestom sa nachádza cestička pre zamilovaných - Lovers Lane, kam tieto páry chodia. Jednej noci ale neznámy vrah s maskou zaútočí na mladý pár. Útokov postupne pribúda a z Texarkany sa postupne stáva Město, které se bálo soumraku. - Prequel môjho milovaného hororu z roku 2014. Na svoju dobu má perfektný vizuál, ale nanešťastie neobsahuje žiadny podmanivý soundtrack, ktorý by vtiahol diváka hlbšie do deja. Celá záhada okolo The Phantoma sa mi páčila a vraždy tiež neboli najhoršie. Film sa tiež snaží o občasné vtipy, ktoré celkom dobre fungujú. Tag hixploitation pri tomto filme ma ale pobavil zo všetkého najviac. Som velmi rád, že vďaka tomuto vzniklo Město, které se bálo soumraku. ()

Tosim odpad!

V mém soukromém žebříčku otřesných filmů měl tento hnus dlouho "první místo" a překonalo jej až Waterloo po česku. Tohleto je film o malém městě, jehož studenty ohrožuje neznámý zabiják. Nápad sice okoukaný, připomíná však Zodiaka a dalo se však vytěžit více z formy, která je ale tak těžkopádná, že nudí k smrti a vy máte chuť buďto spát anebo rozflákat televizi (roztržení plátna v kině by byl asi problém.) Napětí neexistuje, film také doprovázejí rádoby kvalitní komentáře a vše vyšumí do ztracena a potvrzuje impotenci tvůrců i herců. ()

pornogrind

The Town That Dreaded Sundown(2014) by měl být remakem tohoto filmu nebo chcete-li pokračováním. Já už tento viděl a hodnotil v roce 2017. Tenhle původní film z roku 1976 jsem neviděl a tak to napravuji až nyní. Na svou dobu jde o pozoruhodnej film kterej je inspirovanej příběhem „The Phantom Killer“ z roku 1946 a dodnes zůstává z jedním z nejznámějších nevyřešených zločinů v historii USA. Městečko Texarkana po setmění žije v hrůze. Obchází tu totiž vrah. Horor(Slasher)/thriler(krimi) kde nechybí ani odlehčení humorem a vstupy vypravěče. Dojde i na nějaký to napětí a atmosféru. Nějaké krvavější vraždy(natožpak gore) tady budete hledat ale marně. 3hvězdy. ()

ricci.s

Tú jednu hviezdu dávam len za to, že sa mi to podarilo dopozerať. Je to ináč strašne ukecaný, nezáživný a nudný film, námetom a kvalitami pripomínajúci sračkoidný Lovers Lane (1999). Lenže tam boli aspoň nejaké vraždy, tu je toho minimum. Gore žiadne, krv žiadna, o nejakej atmosfére alebo strachu nemôže byť ani reči. A naozaj nemám rád filmy, ktoré sa považujú za horory a pritom horormi vôbec nie sú, v tomto prípade šlo len o slabý krimithriller. NEVER MORE! ()

• Film je inspirován skutečným příběhem „The Phantom Killer“ z roku 1946 a dodnes zůstává z jedním z nejznámějších nevyřešených zločinů v historii USA. (ARI50)
  • Ve scéně u železniční trati lze na projíždějícím vlaku spatřit kameramana filmového štábu. (PJERUN)