Život je zázrak

• Česko Život je zázrak (viac)

Srbský inžinier Luka sa v roku 1992 so svojou ženou, opernou speváčkou Jadrankou, a synom Milošom usadí v zapadnutej dedine kdesi na pomedzí Srbska a Bosny. Pripravuje stavbu železnice, ktorá má prispieť k premene tohto zabudnutého kúta sveta na turistický raj. Ponorený do práce a plný optimizmu ani nevníma blížiacu sa vojnu - keď vypuknú boje, jeho život sa dramaticky zmení. Manželka sa mu stratí v objatí muzikanta a syna Miloša povolajú na frontu. Luka čaká na svoju rodinu, aby mohli odísť, ale Jadranka sa nevracia a Miloš padne do zajatia. A potom Luka stretne Sabahu...Film je typicky kusturicovskou oslavou ľudskosti a radosti zo života. (STV)

Svratkin

Film plný barev, kontrastů, tíhy i lehkosti. Stálé prolínání dokonalého s nedokonalým, několik osudů, které jsou svým způsobem odsouzeny ke střetávání, v němž se teprve ele ukazují a naplňují. Úžasně zpracované! ()

berows

koksík na koleji a kapela k tomu, jó na Balkáně teda uměli žít...hodně slabší jak ČKBK,ale příjemné ke koukání to jó... ()

lukas_flek

příběh se mi velmi líbil, ale bylo to na můj vkus moc rozvláčný a příliš teatrální. "postava" osla, který se míjel ve scénách během celýho filmu, mi vadila ()

Lonelybiker

Filmy E.Kusturici jsou pro mě dost zvláštní a asi jim nikdy dostatečně nepřijdu na chuť. V první hodině sledujeme bujaré pitky a různé minipříběhy postav horské vesnice a není to příliš záživné. Druhá půlka je mnohem víc epická a vidíme příběh lásky muže a ženy, která může skončit tragicky v těžké době války a něco se tedy konečně děje, na vyšší hodnocení to ale u mě není. Konec celého filmu je pak příjemný. ()