Riddle of Fire

• Kanada Riddle of Fire

POMO

Milé dětské dobrodružství v osmdesátkovém hávu, s pohádkovou hudbou a natočené na kouzelných 16mm. Sháňka vajíček do koláče pro mámu, paintballová výzbroj, konflikt s hledaným gangem vedeným zlou sektařkou, hezká horská příroda západoamerických hor. Lehce toporné herecké výkony (především kovboj z gangu) jakoby byly součástí režisérovy hry s naivním dětským vnímáním reality. Weston Razooli miluje filmy, rozumí dětem a rád vzpomíná na své dětství. Jeho love letter tomu všemu, s naprosto BOŽÍM použitím panenské hudby z Cannibal Holocaust v epilogu, který mě díky ní dojal k slzám. [Sitges FF] ()

somartas

Parta Tří nesmrtelných ještěrů, Alice, Hazel a Jodie, ukradne z místního skladiště hru a těší se, až si ji zahraje, svízel ale spočívá v tom, že televize je zablokovaná heslem a heslo zná jenom jejich matka, která jim ho prozradí, pouze pokud jí donesou borůvkový koláč. Tak začíná honba za ingrediencemi, která je zavede až do lesa, kde se čarodějka snaží ulovit ducha lesa. Pohádková atmosféra volného léta a dětských dobrodružství je největší lákadlo tohohle filmu. Linka s čarodějnicí je sice trochu kostrbatá, ale interakce tří ještěrů to za mě víc než vynahrazují, zvlášť osmiletý Jodie, který hláškuje jako padesátiletý polda. A využití vajíčka na konci je prostě parádní. ()