Kniha riešení

(festivalový názov)
  • Česko Kniha řešení (festivalový názov) (viac)

Nový film držiteľa Oscara - Michaela Gondryho sleduje muža, režiséra, ktorý sa snaží poraziť svojich démonov, ktorí utláčajú jeho kreativitu. (MFFK Febiofest)

TomasKotlant

Co to bylo za patetickou sentimentální autistickou slátaninu? Uznávám, že kdesi ve druhém plánu se tam dělo cosi zajímavého, ale obávám se, že nebudu mít chuť se na to podívat podruhé, abych se to pokusil prozkoumat a dešifrovat. Místo kouzelného šílenství se můj kdysi velmi oblíbený režisér přesunul na vypočítavou linku podivínského neumětelství a nebaví mě to. Škoda. Goodbye, Gondry! [Festival francouzského filmu, Světozor] ()

Kinofilka

Festival francouzského filmu, Edison Film Hub, 25.11. 2023- Hlavní hrdina je sympatický ekcentrik(filmový režisér), co si sepisuje knihu řešení svých kreativních problémů. Natáčení jeho filmu provází spousta sebeironie, poťouchlých nápadů a několik animovaných sekvencí. Feel- good film na jedničku s absurdním humorem. ()

Danqo

ADHD a EGO, v prvej časti mi bolo z toho, ako hrdina stále robil niečo iné, až fyzicky ťažko, v druhej časti mi bolo smutno z toho, ako mu jeho ego povedalo, že je najlepší a žiadne ponaučenie to nikomu – ani jemu, ani divákovi – neprinieslo. ()

Ivi06

Druhý film, který jsem měla možnost od Gondryho vidět a začínám chápat jeho obrovskou popularitu (minimálně ve Francii: ten ohlas v kinosále byl neuvěřitelný). Tady se nebudu dlouze rozepisovat. Nejlepší komedie, kterou jsem měla možnost v Cannes vidět, a pravděpodobně i jedna z nejlepších komedií za poslední léta vůbec. Tolik smíchu v kinosále jsem asi nikdy nezažila. Tak moc bych si přála, aby si čeští režiséři vzali z francouzských komedií alespoň trochu příklad. Tak svěží, nepředvídatelný, neotřelý humor a dialogy… Skvělý Pierre Niney, který mě svou dirigentskou scénou rozbrečel smíchy. Jedno velké bravo. Tento film si zapište do hledáčku, pokud k nám dorazí v rámci festivalu francouzského filmu, určitě si ho nenechte ujít. [Festival de Cannes 2023] ()