Není už jako zamlada, ale pořád umí být nebezpečný... Ralph Thorson, přezdívaný Taťka, se živí tím, že loví kriminálníky, kteří porušili podmínky kauce. Je už trochu starý na to, aby se za mladými delikventy honil po ulicích, ale naštěstí má natolik silnou autoritu, že si s darebáky poradí bez větších problémů. Na rodinný život stále nepomýšlí, i když jeho přítelkyně Dotty má krátce před porodem. Ralph nechce, aby na něm byla Dotty závislá, protože jeho povolání je někdy přece jen nebezpečné. Ve skutečnosti je to však mnohem horší, než si Ralph myslí. Vyhlédl si ho totiž zabiják Mason, kterého kdysi Ralph odvedl do vězení. A ten je rozhodnutý, že se Ralphovi za každou cenu pomstí… Film režiséra Buzze Kulika vznikl v roce 1980 na motivy života skutečného lovce lidí Ralpha Thorsona. Snímek se stal posledním ve filmografii předčasně zemřelého Stevea McQueena. (Česká televize)

charles3

Snímek, na jehož shlédnutí jsem čekal téměř 40 let, mě zklamal nevýrazným scénářem a dějem a naopak příjemně překvapil kaskadérskými kousky McQueena, na němž prakticky není znát jeho vážný zdravotní stav a dohořívající životní svíce. O dost více jsem si ale předtím užil jeho Toma Horna a hlavně dlouho neprávem opomíjeného Nepřítele lidu. 68 %, tedy zaokrouhluji dolů. Jinak by mě zajímalo, jestli se při té kombajnové scéně tvůrci poněkud neinspirovali oním "vesnickým" dílem kreslené série Jen počkej! :-) ()

norionn

Tohle je poslední film Steva McQueena - a také nejhorší. Naštěstí to není jeho vina, ve filmu hrál dobře, ale když to spatlá režisér a scénárista, do toho se pustí nemožně dojímavá hudba, tak z toho nemůže vzejít nic smysluplného. Na to je i McQ. krátký. ()

KubaST

Tak to se tedy rozhodně moc nepovedlo, ale McQueenova chyba to rozhodně není, ten zahrál svůj vysoký standard jako vždy. Průběh filmu je dosti rozvláčný, občas nelogický respektive nejasný, což je párkrát "utnuto" slušnými akčními scénami, jako např. Steve visící na troleji metra. Zajímalo by mne, zda to dělal sám nebo napomohl kaskadér. Celkově jsem si neodnášel moc velký dojem s výjimkou uvědomění, že to byl jeho poslední film a zasloužil si mnohem důstojnější zakončení kariéry.... ()

Ruda.neck

Škoda, že posledním filmem herce, jakým byl Steve McQueen, je tahle hovadina. Televiznímu režisérovi Kulíkovi zřejmě bzučelo v hlavě a zapomněl, jestli chtěl točit akční thriller, komedii nebo školení pro prvorodičky. Film má svoje chvilky (honička v metru), ale celkově je jeho sledování spíše sado-maso. Kombinace neustálého opakování "taťko" a nesnesitelné hudby je ubíjející. A když se z největšího padoucha vyklube směšná figurka, která jako by vypadla z Byl jednou jeden polda nevím kolik, člověk neví, jestli se má smát nebo brečet. Zřejmě spíše brečet, za Steva, jeho rozloučení s tímto světem bohužel nedopadlo dobře. Za jeho herecký výkon, již se zhoubným nádorem v těle, dvě hvězdy. ()

milos.bradik

Film jaké mám rád. Steve McQueen se zde znovu po filmu Sedm statečných setkává s Eli Wallachem, se kterým spolupracuje při pátrání po delikventech, kteří porušili podmínky kauce. Taťka (S. McQueen) není žádný akční superhrdina a občas dostává od kriminálníků pěkně do těla. Daleko víc se mi líbí tyto filmy, kde hlavní hrdina je normální chlap a ne žádný Rambo nebo Chuck Norris. Tyto starší filmy mi vyhovují především proto, že ukazují život reálně. Je poznat, že scénař je napsaný podle životopisu skutečného lovce. Pro mne je důležité i to, že McQueen je opravdu výborný herec a mám jej velmi rád. ()

Baerdeller

Narovinu - jde o jeden z nejhorších Stevovo filmů, ale určitě nikoliv ten nejhorší. Je poněkud nezajímavě natočený, příběh je dost plytký, celkové zpracování si vzalo to nejhorší z přelomu sedmdesátek a osmdesátek a ani herecké výkony ho nezachraňují... Steve ještě ujde - i na stará kolena a s bující rakovinou si dal dlouhou akční scénu s honičkou a vlakem. Jako honička to byla impozantní, ale nějak ve mě nevyvolala větší emoční reakci. Nevím, proč. Nezajímavá kamera? Střih? Špatná práce režiséra (Steve prý hodně mluvil do natáčení)? Netuším. Pokud čekáte něco víc od známých jmen ve vedlejších rolí (Eli Wallach, LeVar Burton, Ben Johnson), tak vás bohužel zklamu - ani jeden z nich není nijak výrazněji využitý. Strašná škoda zde nevyužitého potenciálu. Takhle doslova celý film stojí jen na stárnoucím Stevovi... Mírně ještě pochválím Kathryn Harrold, která na mě působila sympaticky a osobně ji řadím do kategorie těch lepších Stevovo hereckých partnerek. Bohužel její postava byla napsaná maximálně klišoidně a nezajímavě (a ten závěr filmu úplně jak z telenovely, uhh)... Pokud vyloženě nemilujete Steva, tak asi není důvod, proč na The Hunter koukat. Ale buďme upřímní - několik zajímavých scén (honička s kombajnem) nebo vtipů (návrat Trans Amu do půjčovny) se tu podařilo. Přesto mi těch 97min přišlo hodně zdlouhavých... Dávám sice jen 2**, ale zároveň jako Stevovo fanda nejsem příliš zklamaný, protože akčního Steva jsem dostal... Jen škoda, že vše ostatní nebylo o kapku lepší... Dvaadvacátý film Steva McQueena, který jsem viděl. ()