Breakheartský priesmyk

• Česko Breakheartský průsmyk (viac)

Vlak, ktorý vezie amerických kavaleristov, potraviny a zdravotnícky materiál, smeruje do pevnosti Fort Humboldt, kde vypukla epidémia. Medzi pasažiermi sa okrem vojakov, guvernéra a kňaza nachádza i zadržaný hľadaný zločinec so svojou eskortou. Čoskoro sa však začnú diať čudné veci a nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdalo... (RTVS)

choze

Celé sedmdesátky Bronson střídal kriminálky s westerny a rok po prvním Přání smrti natočil tuhle "Hromadu vražd v Orient Expresu", která spojuje detektivku s westernem. Zápletka je dobrá, výprava a casting poskládaný z výrazných přihrávacích xichtů (Crenna, Durning, Lauter, Johnson) taky, ale chybí tomu silnější drajv, napětí i atmosféra a jede to tak nějak na půl plynu. Havárie vlaku pěkná. ()

Mol

Filmy s vláčkama jsou vždycky super a když je k tomu v balení ještě Charles Bronson, tak to je teprve panečku podívaná. Film je zajímavej a napínavej. Jen ten konec mi přišel, že tomu nejvíc uškodil. Prostředí ve kterém se odehrává závěrečná bitva není moc lahodné místo pro oko diváka. Spíš to vypadalo, jako by to točili někde za stodolou na poli. ()

Autogram

Western, ktorý sa celý čas tvári ako krimi, ale krimi to nakoniec nie je. A vlastne ani western by to nebol, keby nebol zakončený veľkou chaotickou bitkou. Nie veľmi šťastné spojenie žánrov viedlo k nelogickým prvkom scenára, ktoré začína tým, aká voľnosť je daná trestancovi pri preprave vlakom. Slabé tri hviezdy. ()

AnanAss

Můžete si být jistí, že jakmile máte za pasažéra Charlieho Bronsona, tak o nudnou vyjížďku rozhodně nepůjde a mrtvoly začnou rychle přibývat. A také si můžete být jistí, že nic není takové, jak se zpočátku zdá. S žánrem akční a western bych byl trochu opatrný. I když atributy tady jsou - indiáni, kolty, kobyly, pěstní potyčky i nějaké ty exploze. Dobré dvě poloviny stopáže však jde o vlakovou detektivku, ze které by se zamotala hlava i samotnému Poirotovi. Nutno však podotknout, že jde o detektivku, která neurazí a rozhodně nedělá ostudu. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Kimon

Charles Bronson, ten svérázný kladný hrdina opět nezklamal. Tvrdý, tajuplný a nesmlouvavý čistý charakter postav jeho rolí je obdivuhodný. Mám rád tyto příběhy z dob Divokého Západu, kde spravedlnost vítězí nad bezprávím. Pohádka? Zdá se vám to pošetilé? Ale tak by to přece bylo krásné, ne? Jak by byl svět hezčí, kdyby ... ()

• Když Deakin (Charles Bronson) ohledává mrtvolu doktora, tak doktor nemá na krku šátek. V záběru o chvíli později v kupé už má mrtvola doktora okolo krku šátek (kravatu). (montywalsh)
  • Parná lokomotíva, ktorá sa vo filme objavila, patrila spoločnosti Great Western Railway. (m.a.t.o.)
  • Při souboji na střeše vlaku je poznat, že sníh na střeše vagónu je už částečně ometený nebo rozdupaný (na dalších vagónech v záběru je navátý sníh netknutý). (montywalsh)