Nehýbej se

• Taliansko Non ti muovere (viac)
všetky plagáty

Timoteo (Sergio Castellitto) čeká na operaci své dcery, která je po těžké autonehodě. Přitom vzpomíná na jedno horké léto, kdy potkal opuštěnou mladou ženu. Timoteo byl Itálií (Penélope Cruz) naprosto uchvácený, neovládl se a znásilnil ji. Začal ji navštěvovat čím dál častěji. Zamilovali se do sebe a prožívali bouřlivý milostný vztah plný vášně, nespoutaného sexu a zakázané lásky. Film „Nehýbej se“ vynesl Penélope Cruz cenu diváků za nejlepší herečku při udělování Evropských filmových cen. Celosvětově získal 7 nominací a 4 různá ocenění. (oficiálny text distribútora)

DannyBoy80

Jestli chcete vidět Penelope Cruz, která vypadá jako Eva Holubová po týdením flámu, pak je tento film pro Vás. Penelope hraje opravdu výborně, podle mě je to její jedna z nejvydařenějších rolí. Ale to je tak vše co je nafilmu pozitivní. Má to nádech Almodovara, ale je to o dost slabší. Na 2 hodinách stopáže se v podstatě nic moc nestane, 2 hodiny se řeší zálet doktora. Důvody doktorova jednání nejsou téměř vůbec vysvětleny, může me se pouze domnívat, a to je trošku škoda. Vůbec se neřeší manželství doktora, není to vůbec vyhrocené jak by mělo být. Možná zkrácení aspoň o 20 minut a přidání truchu drajvu a více emocí by tomu filmu hodně prospělo. Skákání z přítomnosti do minulosti a zpět na atraktivnosti taky nepřidá. ()

KatRi

Lítost, soucit? Nebo snad opravdová vášeň, jejíž příčina však zůstává očím diváka zastřena? Opravdu nevěřím, že právě mezi těmito dvěma lidmi může vzniknout "osudový vztah". Samozřejmě ale chápu, že když vám někdo umožní, abyste na něm provozovali všechny své choutky a byli mu po vůli, kdykoli si vzpomene, bude se za vámi vracet....a bude-li on vaše jediná naděje a smysl života, asi vám taky nebude lhostejný....ale ne...celé je to zvrácené, kór když si to dám do souvislosti s názvem. Filmové provedení přijatelné, ovšem až na ten počáteční déšť a pohled kamery zhůry...Penélope je skvělá herečka a je moc dobře, že se vymanila jak z těch francouzských erotických seriálových scén, tak z filmů tohoto typu. Díky za Volver i Vicky Cristinu Barcelonu! ()

Mat21

Během velmi komplikované operace mozku Angely, které předcházela nehoda na motorce, se v mysli čekajícího otce Thimothea přehrávají 15. let staré vzpomínky. Thimotheo je úspěšný chirurg žijící ve šťastném manželském svazku. Když se mu však jednoho parného dne kdesi na venkově porouchá auto a místní mechanik je k nenalezení, využívá nabídky dívky Italia zavolat si a přemožen svými pudy ji znásilní. Trýzněn vlastním svědomím, za Itálií se navrací, aby jí nejprve za další sex platil a posléze mezi nimi vzniklo silné citové pouto. Hříčkou osudu je postaven před životní rozhodnutí v situaci, kdy s ním přichází Italia do jiného stavu a taktéž otěhotní jeho manželka. ● Thimotheo je představitel člověka z vyšší společnosti, kterému zdánlivě nic nechybí ke štěstí. Oproti tomu je Italia ubožačka žijící na okraji společnosti v chátrajícím domku, který ji ani nepatří. S neupravenými vlasy a příšerným make-upem, v letních šatech a balancující na podpadcích zvládla Penelopé Cruz svoji životní roli s bravurním hereckým nadhledem. Je vykreslena tak autenticky, že u mě ztratila veškerý v dřívějších filmech získaný sex appel. Jako by vzniklý vztah mezi nimi měl být důkazem, že jakkoliv vysoko je v lidské společnosti jedinec umístěn a zatížen z toho vyplývajícími povinnostmi, stále je ovládán touhou po syrové svobodě a základními lidskými city. ║21.6.2009║ ()

Fridecka

Myslím, že jde o velmi podceněný film. Penelope je zde skvělá a k nepoznání. Rozhodně jde o nevšední počin, který vnímavé donutí se zamyslet. Neviděla jsem frustrovaného muże, naopak. Muže, který prožil bouřlivou lásku a zjevně cítí, že jeho život je naplněný, vzpomíná na silnou lásku k milence a miluje svou jedinou dceru. Divoká a nespoutaná láska mezi ním a tou osamělou, dovolím si říct zuboženou ženou z nižší sociální vrstvy se zdá být nepochopitelá a bizarní. Co začalo jako nepochopitelná krutost a necitelnost vyústilo v oboustrannou bezpodmínečnou lásku a myslím, že doktor si to uvědomil i v těžké situaci v přítomnosti těžce zraněné dcery. ()

megajalec

Čakal som trochu niečo iné, dostala sa mi dráma o mužovi, ktorý nevie, čo chce. Začiatok bol fakt otrasný, dokiaľ som sa spamätal a rozkukal, už bola druhá polovica filmu, ktorá mi prišla o niečo zaujímavejšia, ale stále to nebolo ono. Škoda, potenciál tam bol. Časové skoky tiež neprospeli plynulosti a pozeratelnosti filmu ()

andy60

Milostný trojúhelník - téma, které bylo zpracováno již mnohokrát. O originalitě to tedy není, ale o tom, jak je to natočeno a v tomto směru Sergio Castellitto obstál. I když se po dějové stránce nic moc neděje, moji pozornost film neztratil ani na chvíli. Kromě vychvalované Penelope Cruz se mně líbila i Claudia Gerini, ne jenom vzhledem, ale i hereckým výkonem. ()