Stavebnictví vrcholného středověku bylo maximálně účelné. Ty nejsložitější konstrukce vznikaly geniálně jednoduchými postupy. Prokazuje to i stavební experiment týmu špičkových tesařů na věži nově opravené tvrze. (Česká televize)

sator

8/8 Dřevo V roce 1978 se pohraničníci pokusili vyhodit věž Tichou do povětří, protože stála 40 metrů od hraničního elektrického plotu. Vzhledem k tloušťce stěn, která činní až 3,5 metru se jim to nezdařilo, pouze ji poškodili. ()

jungewolf

Díl je na webu Č.televize : ČT 2, středa 28.6.2023, 21.25 : 5 * a 86 %. V Chebu se dochovalo nejvíc středověkých krovů u nás. V tamním františkánském klášteře, v jeho kostele se nad presbytářem dochoval nejstarší krov v ČR. Byl postavený už v r.1319... . Pro srovnání : malý princ Václav, pozdější Karel IV. se narodil v květnu 1316... . **Byla také citována Bible Václava IV. Poděkování : Střední škola řemeslná Jaroměř, Muzeum města Prahy, město Cheb(kde se natáčelo) a hlavně sdružení Hrady na Malši, vlastník obnovené tvrze Tichá. Ta leží v osadě Tichá, části obce Dolní Dvořiště, které je u rakouské hranice. Obnova tvrze proběhla v l.2020-2022, pár fotek je např.na wikipedii . ()

• V roce 1978 se pohraničníci pokusili vyhodit věž Tichou do povětří, protože stála 40 metrů od hraničního elektrického plotu. Vzhledem k tloušťce stěn, která činila až 3,5 metru, se jim to nezdařilo, pouze ji poškodili. (sator)