Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 36
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (107)

Vypusťte psy (2006) (S04E08)

Príbeh: Alan nedokáže spávať lebo sa mu rúca život. Nakoniec zistí, že za všetky jeho problémy môže jeho vzťah s bratom Charliem. Charlie dá sľub Jakeovi, že si nezačne s mamou jeho kamarátky. Tento sľub samozrejme nedokáže dodržať a tak sa medzi nimi strhne vojna. Prevedenie: Veľmi vtipný diel a dokonca nazrieme aj do exteriérov pláže a mora. Mne ale svojím prevedením a hlavne nedodržaním slova malému decku moc nesedel. V Charliem sa celkom vidím a toto ma od jeho charakteru na míle vzďaľuje. 80% ()

Corey je už hodinu mrtvá (2006) (S04E09)

Príbeh: Alan nechce priznať pred synom a bratom, že má problém s peniazmi. Veci sa ešte viac komplikujú, keď Charie zistí, že vlastne peniaze má ale odkladá si ich aby mal do budúcna a nechá všetko platiť jeho. Prevedenie: Jedna z lepších častí, kde som sa vážne bavil na Alanovi, takých nie je ozaj veľa viac ma totiž baví Charlieho a Bertin sarkazmus. 90% ()

Líbal jsem Abrahama Lincolna (2006) (S04E10)

Príbeh: Alan sa pokúša od svojej bývalej ženy dostať dom, ktorý by mal ísť na predaj. Tá ho svojimi ženskými zbraňami vždy prinesie na iné myšlienky. Charlie je medzi dvomi mlynskými kameňmi kedy si musí vybrať medzi sexom a gazdinkou. Prevedenie: Charie je geniálny a Alan je ako vždy zahnaný do kpta svojimi pudmi. Časť ma veľmi bavila. 92% ()

Vánoční večírek (2006) (S04E11)

Príbeh: Vianoce u Charlieho prebiehajú v klasickom duchu, aby všetci vypadli a on si mohol užívať s tajomnou kráskou. Veci sa ale komplikujú a tak sa u neho v dome zoskupia všetci jeho známi aj so svojimi problémami. Prevedenie: Asi najlepšia časť akú som zatiaľ videl. Bavil ma každý detail, rozhovor alebo vtip. Jednoducho vianočná časť ako sa patrí. 99% ()

Kastrování ovcí v Montaně (2007) (S04E12)

Príbeh: Alan potajme chodí s Bertinou dcérou Naomi. Keď to celé praskne Berta ho namiesto pokusu o vraždu chce privítať do rodiny. Veci skomplikuje Naomin bývalí, ktorý sa vráti z Mexika a milenku mu vytrhne. Prevedenie: Alanove odhnívajúce ucho je groteska sama o sebe. Berta vo svetle v akom sme ju ešte nevideli. A Charlie, ktorý trpí manire svojho brata a prvý raz sympatizuje s matkou. 93% ()

Není čeho se bát (2007) (S04E13)

Príbeh: Jake sa zdôverí u stýka Chharlieho, že počas noci počuje súložiť svoju matku a Herba. Alan sa to snaží Judit taktne naznačiť a tá to vezme veľmi osobne ale na probléme sa nijako nechystá zapracovať. Charliemu sa vybavia spomienky z detstva kedy. zažil podobnú taumu so svojou matkou. Prevedenie: Aj napriek humoru, ktorého je tu kopcom som sa nijako nedokázal naladiť. Viac sa mi páčia diely kde kde nie je z Charlieho troska. 78% ()

Nová sousedka (2007) (S04E14)

Príbeh: Charlie je ochotný obetovať svoje jednorázové šťastie s novou susedkou za celoživotné šťastie v prípade, že si ju vezme Alan a odsťahuje sa z jeho domu. Nakoniec ale zistí že s ňou má oveľa viac spoločného ako by si bol ochotný pripustiť. Prevedenie: Neviem síce prečo z nej tak padajú obaja na zadok ale inak sa nová susedka javí celkom sympatická. Skateboard v tejto časti zohráva nemalú úlohu. 91% ()

Odjezd (2007) (S04E15)

Príbeh: Charlie do poslednej chvíle neverí tomu, že by mohla Rosse iba tak zmiznúť z jeho života. Alan sa rozhodol nájsť si životného partnera cez zoznamku, kde si o sebe ale navymýšľal dosť veľké klamstvá, ktoré ho okamžite dobehnú. Prevedenie: Alanova dejová linka to zachraňuje lebo funguje na viac ako 100% narozdiel od Charlieho melancholickej linky, ktorá je viac smutná ako veselá. 90% ()

Nejsem starý (2007) (S04E16)

Príbeh: Charlie má mladšiu priateľku, ktorá hu uháňa nie iba v sexe ale aj sociálnom živote. Aby v tom nebol sám, namočí do večerného výjazdu aj brata Alana, ktorý svoju vekovú diverzitu nenesie tak ťažko ako práve Charlie. Prevedenie: Ja mám tiež problémy s vetrami ale nikdy ma nenapadlo, že by to mohol byť nábeh na infarkt. Uvedomenie si svojho veku v podaní Charlieho Harpera bolo jednoducho geniálne. 90% ()

Moje rodina (2007) (S04E17)

Príbeh: Ewelyn ide na pohreb svojej kamarátky, ktorú ale nikto nemal rád a preto tam skoro nikto nebude. Alan s Charliem jej taktne poukázali na fakt, že jej pohreb zrejme skončí rovnako s čím sa ona sama nehodlá zmieriť a tak si nájde novú rodinu. Homosexuálny pár, ktorý vychováva malého Kórejca. Prevedenie: Nádherne humorná časť plná sarkastického humoru. Veci okolo pohrebov sú inak celkovou doménou tohoto seriálu a dosť ma bavia lebo sú na hrane únosnosti môjho humoru ale stále na tej lepšej strane. 92% ()

Na plakátech nikdy neprší (2007) (S04E18)

Príbeh: Jake sa stáva mužom a k izbe mladého dospievajúceho muža patria plagáty hambatých wrestleriek. To pripomína Alanovi, že už nie je malé dieťa a že čas neúprosne beží. Rozhodne sa preto navrhnúť Kandy, aby si urobili dieťa. nanešťastie ona akurát dostane rolu v kriminálnom seriály "Tvrdolíni" a musí jeho ponuke odolať a podpísať mu rozvod. Prevedenie: O čo bolo gro tejto časti komplikovanejšie a to som sa viac bavil. Ale Alan je troska aj bez toho aby ho niekto takto ponižoval a tento druh humoru nie je moc moja šálka kávy. 85% ()

Úlisný jako Ken (2007) (S04E19)

Príbeh: Judith a Herb sa chystajú vstúpiť do sviatosti manželstva ale najviac to aj tak teší jej ex Alana, ktorý sa nadobro zbaví alimentov. Pri príležitosti odovzdania posledného šeku sa Charlie zoznámi s Herbovou sestrou a preskočí medzi nimi iskra. Prevedenie: Seriál dostal novú postavu, ktorá má celkom hĺbku a dokonalý inteligentný humor so štipkou sarkazmu, ktorý ja milujem. Navyše to vyzerá, že sa Charlie rúti do celkom vážneho vzťahu čo je dosť neobvyklé. 93% ()

Teta Myra nechodí často močit (2007) (S04E20)

Príbeh: Vzťah medzi Mayrou a Charliem naberá na obrátkach na na truc Judith ho pozýva ako svoj doprovod aj na svadbu. Zatiaľ čo sa Charlie celkom zaláskoval je Moyra na celkom inej strane tejto mileneckej barikády. Alan sa počas celej epizódy snaží o to aby Jake zostal čistý. Prevedenie: Obe dejové linky extrémne zábavné. Nemám absolútne čo vytknúť bavil som sa excelentne. 99% ()

Zhulenej, namazanej a krásnej (2007) (S04E21)

Príbeh: Alan privedie domov kamaráta zo školy a majú k sebe evidentne blízko čo sa nepáči Charliemu. Veci skomplikuje aj fakt, že George je gay. Obaja bratia začnú pochybovať o svojej orientácií. Ale Jake je v tomto smere nezlomný a stačí mu jahodový lesk na pery. Prevedenie: Veľmi dobrý časť kde sa síce na pozadí udalostí pracuje humorne s homosexualitou ale nijako to neuráža túto etnickú skupinu. Práve naopak baví to diváka svojou originalitou. 95% ()

Obročnice pana McGluea (2007) (S04E22)

Príbeh: Charlie v opitosti sľúbi Alanovi, že sa Jakom naučí na referát. Namiesto toho ho berie na dostihy kde Jake vyhrá nemalé peniaze. Obaja majú ale rozdielny názor ako by s nimi mal naložiť. Alan zatiaľ čaká na vybavenie vodičského preukazu. Prevedenie: Niečo mi na tej časti nesedelo. Mala síce humor ale nebol to taký klasický humor z tohto seriálu. Jake sa mi javil ako debilko ale nie tak ako vždy ale proste inak. Nebavil som sa ako inokedy. 78% ()

Mravenečníci vypadají jak šílenci (2007) (S04E23)

Príbeh: Charliemu hnije veranda a tak Alan najal lacného ale kvalifikovaného údržbára. Problém je že je to Charlieho mladšia kópia a tak sa okolo neho zhŕknu všetky ženy v okolí. To Charliemu vadí a tak v žiarlivosti vymyslí plán. Prevedenie: Enriko je vynikajúcim spestrením a má aj celkom dobré repliky na ktorých som sa nenormálne bavil. Vysolárkovaný Charlie bol iba čerešnička na torte. 98% ()

Prostitutky a zmrzlina (2007) (S04E24)

Príbeh: Ewelyn má nového priateľa, ktorý sa chce s chlapcami zblížiť. Zblížia sa až natoľko, že keď ich matka odmietne žiadosť o ruku rozhodnú sa jej to vyhovoriť. Na ich prekvapenie zistia, že matka je presne taká harpia ako si to o nej mysleli. Prevedenie: Toto je jeden z najlepších dielov, Vo svojej podstate mu nič nechýba. Gradácia humoru, sarkazmus a mnou milovaný čierny humor na koniec. Super. 99% ()

Velký ptáci, pavouci a máma (2007) (S05E01)

Príbeh: Jake sa dostal na druhý stupeň školy a nikomu nie je jasné ako. Charlie a Alan ho na to náležite pripravujú. Hovoria mu hrôzy svojich mladíckych čias až napokon chlapca tak vystresújú, že sa pred školou schová u strýka doma. Prevedenie: Opäť meníme rétoriku humoru. Pri matke zaberá tvrdý sarkazmus pri Jakovi zas infantilný humor plný gagov. Na mňa zaberá na jednotku. 98% ()

Těžká práce realitního agenta (2007) (S05E02)

Príbeh: Ewelyn potrebuje spoločnosť na jednu akciu a tak Charlie bude musieť ísť lebo Alan má rande. Charlie zisťuje, že jeho matka nie je zas tak zlá ako si o nej myslel ale možno je to iba pasca, ktorú na neho šije. Alan naproti tomu má úžasný sex s dievčaťom, ktoré o sebe pochybuje a má samovražedné sklony. Prevedenie: Charlieho linka bola silná na humor ale aj napriek tomu som sa viac bavila na Alanovej smole na ženy. 93% ()

Ponaučení (2007) (S05E03)

Príbeh: Charlieho už prestávajú baviť jeho Barbie známosti na jednu noc a Alan mu teda dohodí rovesníčku. Charlie s tým najskôr bojuje ale potom prizná, že sa mu sudkyňa najvyššieho súdu páčila natoľko, že je ochotný sa kvôli nej nechať aj zatknúť. Prevedenie: Strašne som sa bavil. Najviac ma bavilo to prehodenie rolí kedy bol na koni Alan a Charlie zo seba robil stroskotaného idiota. 94% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)