Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

PRASÁK

Než se divák rozhodne shlédnout loutkový film "Team America: Světovej policajt", měl by se krátce zamyslet nad jejími tvůrci. Trey Parker a Matt Stone jsou dva týpkové, kteří stojí hlavně za úspěchem TV-seriálu "South Park", který se v jejich rodné Americe vysílá od 13. srpna 1997. Mají na svědomí také celovečerní film "South Park: Peklo na Zemi", jenž si svou americkou premiéru odbyl 30. června 1999. A po 5 letech přišli oba filmoví nadšenci s další úchylárnou "Team America: Světovej policajt", kterou diváci poprvé shlédli na slavnostní premiéře v Hollywoodu 11. 10. 2004. Co dělá tenhle snímek zajímavým? Tak především jsou zde lehce rozeznatelné parodie scén z jiných filmových trháků a pak se tu mluví dost vulgárně. Jako příklad bych uvedl proslov jednoho místního opilce, který za barovým pultem rozmlouvá s hlavní loutkou tohoto filmového díla, Garym Johnstonem. Toto pojednání se týká druhů lidí: "Víš, jsou tři druhy lidí: píči, čuráci a prdele. Píči chtějí se všemi vycházet a čuráci chtějí bez rozmyslu pořád jenom mrdat. A potom jsou tady prdele, hochu. No a prdele asi chtějí všechno jenom posrat. Takže píči se občas můžou zlobit na čuráky, protože je čuráci mrdají. Jenomže čuráci, ti mrdají i prdele, hochu. Kdyby ty prdele nemrdali, víš, co by se stalo? To bys pak měl svýho čuráka a píču celou od hoven." Ještě pořád chcete vidět "Team America: Světovej policajt"? ()

KcarlosK

Naprosto geniální. Ještě že je v Americe tolik věcí, které lze zesměšnit. Skvělé provázkové zpracování. I ten soundtrack je výborný. Pro někoho možná moc drsné a sprosté, ale mě to tam dokonale sedne. "Tak a teď mi ho vykuř!" ()

Zahanator

Super. Řezal jsem se prakticky celou dobu, takový humor opravdu můžu. South Park naprosto miluju, tohle je jen o maličko slabší. "Ameearicaaa, fuck yeaaah!" ()

myst3ry

Nedá se říct, že by byl Team America špatný film, ale od tvůrců South Parku jsem asi čekal trošku větší úlet... Slušné 3 hvězdičky ()

creTin

Zase nekorektní satira, co si do huby vezme klidně i čuráka. Nebo Kim Čong Ila. Ale bohužel, dvojici Scott/Parker víc svědčí kratší stopáž, respektive dvacet minut je prostě údernějších než hodina a půl. ()

nalevka

Film ze začátku vypadal sice slibněji, měl vetší potenciál než se z filmu nakonec něco vyklubalo, ale i tak to byl suprovej film,výbornej design postaviček, dost dobrých foru, parodií narážek apod. 76% ()

Darriel

Na poprvé jsem byl poněkud nesvůj, jak mám tento počin přijmout a přiznám se, že jsem ho asi v polovině vypnul. Když jsem ale s odstupem času viděl film znovu, docenil jsem jeho kvality a nedám na něj dopustit. Netradiční zpracování, úmyslná absurdita s nadsázkou a závěrečný projev dělají film takovým, jaký je - světovým. ()

Crosby

Niet divu, že niekto po teroristických útokoch na Obchodné centrum spraví paródiu na obetavosť, disciplínu, spravodlivosť a večnú slobodu v krajine neobmedzených možností. Niet divu, že to bude práve Tray Parker a Matt Stone, ktorí majú na svedomí South Park. Prechádzka typického humoru vystriedala voľný beh v podobe teraz už nielen primitívnu animáciu, ale dokonalé spracúvanie dizajnu bábok, ktoré si vyžiadalo určite trpkú námahu. Fanklub sa určite nedočká ničoho nového, ale takzvaný oddych od štvorice z coloradského mestečka celkom osviežil. Som akoby vychovaný na humoru zo stajne southpark, preto vrelo odporúčam najmä podobným, mne nabitým šialencom ()

mr.sonny

Po prvním shlédnutí jsem nemohl uvěřit tomu jak dementní ten film je. Po druhý jsem už jenom kroutil hlavou. Po třetí jsem se už pochechtával a pak už to se mnou šlo z kopce. ()

ninja_bob

super provedení, skvělý hlášky...Velice trefné provedení hned z úvodu ohledně terorismu...nejlepší hláška je ke konci filmu, to jsem se opravdu řezal smíchy.... don corleone: matt damon byl nejlepčím řečníkem filmu :D ()

PeterLBerger

Zábavné, vtipné a profesionální. Po mnoha letech první film schopný pojednat politické téma, aniž by to byla agitka. A hlavně, hollywoodský film, který si dokáže dělat drsnou legraci i z hollywoodských idolů, to se jen tak nevidí. Jen to celé kazí ta strašně sprostá mluva. Nejde jen o to, že loutky občas řeknou sprosté slovo, ale místy je to tak nechutné, že se i dospělému člověku dělá špatně. Kdyby byli tvůrci dokázali i tuhle rovinu zvládnout, mohl to být politický film století. Rozhodně o několik tříd lepší než všechny ty marxistické pitomosti, která hollywoodská studia standardně točí. ()

kazatelSVK

Team Amerika ma len velmi málo chýb,nakoľko sa tu vynecháva kritika hrania a hereckého prejavu.Neskutočne nabité brutálnou atmosférov akcie a množstvo nezabudnuteľních hlášok,ktoré mi v pamäti budú rezonovať ešte velmi dlho! ()

MYAMO

89%, ano má to hodně chyb, občas to skřípe, ale já se už dlouho u ničeho tak nenasmál. Děj je podle mne dobře parodicky zvládnutý, což jsem také od dvojice TP a MS čekal. Geniální hláška "Met Dejmon" a ještě lepší "love song", mě dostal do kolen. Už 8 let marně čekám na pokračování!!! ()

kinematograf odpad!

.....Ach ne! Nesnáším den ve kterém se tento vulgarismus stvořil! Myslím si že jsem první vzdělaný člověk který toto hodnotí, jelikož jen kvůli té přehnaně sprosté mluvě se nejedná o vtipný film nechci nikoho urážet jen je to podle hodnocení cítit.. ()

mcac88

Dlouho jsem se takhle nenasmál i když musím uznat, že je to až moc vulgární a celkem stupidní ale to je na tom asi to dobrý :) ()

Alpha69

Těžké hodnotit. Zároveň si myslím že je to hrozná s*ačka, ale málokterý film mě takhle šokoval a pobavil... Tři hvězdičky dávám zejména kvůli srdceryvnému proslovu na mírové konferenci a za Matta Damona... ()

majka25

Nehorázně trefná parodie na všechny typicky americké hrdinské akční filmy. Velkou mírou vulgární, ale tak nějak to k tomu úžasně sedne... a pohyby loutek tomu dodávají tu správnou ironickou atmosféru. ()

zsh3

Všimli jste si někdy, jak dlouhá je scénu přístavu v panamě a co se tam v jednom záběru všechno děje? Nebo jak hraje loutka kulečník? Tvůrcům technického provedení klobouk dolů. Navíc jsem se u toho dost zasmál, monolog o rozdělení světa na čuráky, píče a prdele má rozhodně svoji filozofickou úroveň. Scéna se zvracením je tak protáhlá, že se tomu člověk nemůže nesmát. Typický americký příběh, který má svého hrdinu, který sice tápe, ale pak se sebere, je tam i láska, akce, u mě jasných 5. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)