Speed Dating

(festivalový názov)
  • USA Speed Dating

V zoufalé snaze najít životního partnera se mladá Ava rozhodne k radikálnímu řešení - speed datingu. Absurdní postavy, se kterými se během večera setká, ji však přivedou k myšlence, že být sama není zase tak špatné... (iShorts)

Radko

Stop motion animovaný film o dievčati, ktorá sa rozhodne nájsť si partnera počas rýchlej zoznamky, kde počas desiatich minút má spoznať svoju ideálnu polovičku. Namiesto princa na bielom koni pred ňou vyvstane defilé mužských omylov a márnomyseľnosti (chváliacej sa ješitnosti a posadnutosti sebou samým). Ostáva posledný uchádzač. Zmení sa niečo? Veď preboha: Ako to vyzerá? Vtipne a prekvapivo vypointované. ()

easaque

3* tento kraťas nás seznámí s pravidly rychlé seznamky. Animačně připomíná Švankmajerovi dílka, a to je asi to nejpozoruhodnější. Příběh veselý, ale nic vyjímečného - takže suma sumárum 3 hvězdy. Zkoukněte tady [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

as-minor

Ono to tak ani nie je o pravidlách rýchlej zoznamky, lež o typológii rôznych ľudí. Každý blúdi vlastnou cestou, hľadá bezpečný prístav, teplo domova, ružu v záhrade plnej tulipánov. Počas tej cesty mnohokrát zablúdi, stráca nádej a kvapky dažďa pod plášťom zjazveného úsmevu sa vykrúcajú krokmi smutného valčíka. Svetoborný príbeh to nie je, no svojou úprimnosťou zahreje a pohladí na duši. Veď čo je v súžití dvoch jedincov dôležitejšie a láskavejšie, než dokázať darovať kus zo seba? ()