Útulek pro záchranu šimpanzů Jane Goodallové

• Česko Záchrana šimpanzů v Kongu s Jane Goodall (viac)
Veľká Británia / USA / Nemecko, 2021, 12x50 min

Jane Goodall

Hluboko v nitru Konga se nachází největší útulek pro osiřelé šimpanze v Africe. Založila jej doktorka Jane Goodallová, přední světová ochránkyně přírody s cílem zachránit jednoho z našich nejbližších příbuzných. Šimpanzi k nám mají ze všech živočišných druhů nejblíž. A přitom jsou kriticky ohrožení. Příčinami jsou ztráta přirozeného prostředí, pytláctví a obchod s exotickými zvířaty. Členové mezinárodního týmu zasvětili své životy péči o více než 140 osiřelých lidoopů. Věnují jim lásku a podporu, kterou potřebují k přežití. Když vám není lhostejný jedinec, zachráníte celý druh. Ze sekvencí natočených během dvaceti let vznikl mimořádný příběh a filmový cyklus o cestě šimpanzů za záchranou. (Česká televize)

Marze

My s šimpanzi jsme po mravencích druhý nejmilitantnější druh v přírodě. Úsměvné je rozdělení šimpanzů na tři ostrovy. Na prvním  problémoví agresivní alfasamci, na druhém podivíni. V Africe zůstaly již jen ostrůvky přírody a nyní trpí suchem. Všichni mají pět dětí, které sotva uživí, ale uživí. Než přijde změna klimatu...Díly jsou ke shlédnutí na České televizi pokud nevyprší vysílací práva zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14608753623-utulek-pro-zachranu-simpanzu-jane-goodallove/222382574320001/ ()