Bezmenní

(festivalový názov)
  • Česko Bezejmenní (festivalový názov) (viac)

Do pitevne Dr. Cristiny Cattaneo sa každú noc priplavia neznáme telá. Nazýva ich Bezmenní. Bezmenní stoja na periférii spoločnosti. Sú to ľudia bez domova, prostitúti a prostitútky, tínedžeri, čo utiekli z domu. V poslednom čase sú to však hlavne migranti, ktorých vyplavilo na talianske pobrežie Stredozemné more. Ak patria všetky práva živým, mŕtvym neostávajú žiadne. Čo sa teda stane s mŕtvymi, ktorí prišli o identitu? Zdá sa, že tvárou v tvár ich závratne rastúcemu počtu je ich právo na dôstojnosť všetkým ukradnuté. Všetkým okrem Cristiny. (Jeden svet)

hansel97

Silnější příběh než zpracování, ale vlastně mě více bavil film v částech, kdy se pátralo po identitách, než když se řešila důležitost této práce. 7/10 ()

Kailo

Tohle se hodně minulo formou. Důstojnost samozřejmě imigranti mají, jako každý člověk, jenomže není naší chybou a ani v našich silách, že v jejich zemi je identita a doklady naprosto tristní věc. To by ani Abby z NCIS nevyřešila jejich identitu a to umí hackovat ve Windows Media Player. Rozhodně jsem chtěl lepší náhled do forenzní patologie a nějaké nové zajímavé metody. Místo toho, je nám servírováno utahané, necelistvé fňukání. ()