Žák sumo

• Japonsko Sanctuary -Seiiki- (viac)

Drsný kluk se v zoufalství dá na sumo. Suverénním vystupováním si získá spoustu fanoušků a tuhle tradiční disciplínu přitom převrátí vzhůru nohama. (Netflix)

TheEvilTwin

Hádám, že pro nadšené fandy sumo zápasu je tohle povinnost, už jen proto, že nic podobného ve filmovém světě snad ani nevzniklo. Ale pro ostatní, běžné diváky je tohle záležitost hodně na pováženou. Když teda přistoupím k faktu, že si nejsem úplně jistý, jestli chce člověk strávit 7 hodin nad seriálem, kde se po sobě válí 200kiloví japonští tlouštíci, tak mě trochu odhání fakt, že jde o Japonsko (meh) s výrazným nádechem telenovely, hroznými dialogy a celkovým zpracováním jak z "osudové Ordinace v růžové zahradě." Zkrátka taková ta věc, do které člověk půjde čistě kvůli zvědavosti ohledně ústředního motivu, ale z hlediska filmařské kvality to už taková radost opravdu nebude. Po prvním dílu skončím, zanechám pokorné dvě hvězdičky a přenechám tuhle sérii zarytým fandům. ()

theSaint

Sumo mě vždy velmi bavilo sledovat. Atmosféra zápasů, historie, tradice, rituály. Rakuten TV vytvořila nedávno velmi zajímavý dokument o tomto uctívaném sportu v zemi vycházejího slunce. Člověka to až samotného překvapuje, že ho může bavit sledovat něco takového- natolik vzdálený sport západnímu světu. V mnoha směrech fascinující záležitost a tak seriál z tohoto prostředí patřil do "must see". První díly jsem si musel zvykat na až nechutné momenty a celkový styl, ale někde v polovině to začalo skutečně bavit a nabírat na dramatičnosti- člověk si už mohl vytvořit vztah k postavám. Poslední díl mě na konci velmi dopálil 😬 ()

WolfHigh

Naprostý souhlas s theSaint a CyriC ! Nevím, co bych k tomu dodal víc. Za mě to je zajímavý a dobře udělaný serál o sumo zápasnících a jejich zvycích, který nenudí, ani když nejste fanoušek tohoto sportu. Dost věcí je přikreslených,ale proč ne,je to jen seriál. Zároveň se dozvíte dost informací, když nejste fanouškem suma. Osobně se těším na druhou sérii, protože poslední díl mě fakt nasral! :D Přemýšlel jsem o 4*,ale je to tak někde mezi 3* až 4* a jelikož nemůžu dát 3,5* tak tedy dávám 3*/5* tudíž 60% a doufám,že druhá série mě přesvědčí o 4*. Určitě to stojí za zhlédnutí. ()

kunesmike

Asi som si zamiloval Sumo :) a pri zisteni že jeden veľmi úspešný sumo zápasník bol čech menom Takanoyama Shuntarō' (Pavel Bojar) Som mu naklonený ešte viac. miniséria ma bavila, chápem tomu herectvu. Je stále jemnejsie ako kórejské. Príbeh bol jednoduchý a predvýdatelný, ale neurazil ma. Jednoducho som si to uzil. Príjemna oddychovka. ()

M.i.k.e

moje znalosti suma jsou naprosto minimální, takže nedovedu úplně posoudit do jaké míry se Sanctuary opírá o realitu a kolik je toho "přibarveno", nicméně mě docela překvapilo nejen to, že je to solidní dřina (stejně jako kterýkoliv jiný sport), ale hlavně to že je dost drsný a v ničem si nezadá s jinými bojovými sporty. Samotný seriál je pak typická asijská produkce, která je trochu telenovela a ve které se přehrává jak o zlatou přilbu (i když na Korejce to ještě ani zdaleka nemá), ale toho kdo někdy viděl alespoň jeden seriál tamní produkce, tak ví do čeho jde a nemůže ho to překvapit. Sanctuary navíc sbírá hodně plusových bodů právě díky neokoukanému prostředí sumo zápasů a jejich zákulisí...70% ()