Freddie Mercury, rozená hvězda

Jordan Hill

Scenár:

Jordan Hill

Freddie Mercury (a.z.)

Příběh malého chlapce ze Zanzibaru, ze kterého vyrostl showman světového formátu... Kapela Queen se řadí mezi největší legendy rockové hudby. Přestože na budování její zářivé kariéry pracovali společně všichni členové kapely, postava jejího frontmana Freddieho Mercuryho mnohdy zastiňovala ostatní členy kapely. Hlavně jeho vize a excentrické vystupování pomáhaly formovat identitu skupiny a oslňovat fanoušky po celém světě. Za pomocí archivních záběrů a vypovědí spolupracovníků a přátel režisér Jordan Hill zmapoval Mercuryho cestu z malého ostrova v Indickém oceánu až na vrcholky hitparád. (Česká televize)

nineweh

Freddieho a Queen miluju jako málokdo, ale tohle mě zklamalo. Odfláknutý dokument, kde jsou jen rozhovory s lidmi, kteří měli ke Queen spíš dál než blíž, podkreslené pár nahodilými archivními záběry, plus nevyrovnané tempo, kdy se něčemu nahodilému věnuje až přehnaně detailní pozornost, ale spousta důležitých věcí je zcela opominuta a konec jen tak prosviští. Nového se fanoušek nedozví skoro nic. Škoda. ()

Rayen1

No... Čekal bych rozhovory alespoň se členy kapely (ze současnosti), ale máme tu jen čtyři rozhovory z minulosti. Dokument navíc trpí sebelaskou stylu "Queen jsou nejlepší", "Queen jsou geniální", "Freddie je největší hvězda"... Neříkám, že nejsou skvělý, ale osobně preferuju alba do Noci v opeře, pak už jen vyzobavam jednotlivý songy... Dokument byl prostě celkem průměr a pro mě dost zklamání. ()

Marze

Prekvapilo me, ze jsem se o Mecurym, puvodnim jmenem Bulsara, ktereho vlastne nemam rad, ani jeho hudbu, dozvedel same nove veci. Cesta z rodneho slunecneho Zanzibaru do destiveho Londyna, kde si zalozil obchod se second handem. Prosadili se talentem. To je zajimava myslenka, kdyby byl Mercury druhy Hitler.Dokument na Ceske televizi Artu. ()