Gueules noires

• angličtina The Deep Dark

Skupina baníkov spolu s vedeckým pracovníkom - profesorom, zostanú uväznení kilometer pod zemou v tajomných, starobylých chodbách, ktoré ukrývajú záhadnú hrobku. Avšak chamtivosť jedných z nich spôsobí, že prastaré zlo, ktoré hrobka ukrývala, sa zrazu prebudí. (sochoking)

Daiker

No to byla chujovina.... 40 minut se tam nic neděje a pak se to teprve  začne rozjíždět.... Prostředí dolů je samo o sobě zajímavé. Co mě tedy osobně zklamalo bylo jakési kostlivé, loutkové monstrum na špagátech. To tedy snad nemysleli vážně. Čekal jsem nějaké vysvětlení (třeba že to byl emzák) a nic jsme se nedozvěděli.... Atmosféra je jinak luxusní... Konec je však odbytý, nijaký.... ()

Likan7

S odřenými uši bych dal 3, ale z těch 103 minut je vyloženě dobrých tak 30. Celkem mě bavilo netradiční seznámení s monstrem. Čekali jsme na něj sice skoro hodinu, ale od té doby to byla naháněčka. A nutno dodat, že si potvoru můžete pěkně prohlédnout. Bohužel je to ale i škoda, protože její design je sice děsivý, když vidíme jen náznaky, ale jakmile přijde s plnou polní na scénu, vypadá trochu jako ty nejstarší filmy Godzilly, ve které se do obleku nasoukal nějaký chudák. A stejně tak nepovedených je posledních 20 minut, kde sledujeme jen profesora chodící od jedné zdi ke druhé a překládá si symboly. Scénář tu je prostě strašný fail. Taky vám ten "velkej" na kresbě připomněl Cthulhu? Škoda, takový závěr by byl zatraceně cool. ()

Mamlas

Parta horníků na pokyn vědce sfárá do kilometrové hlouby, kde časem najdou kvartýr jakéhosi nasraného ufona. Tak tam hodinu a třičtvrtě chodí potmě od ničeho k ničemu a pak to skončí. Dost lacině a flagrantsky natočené, ačkoli námět měl na to, aby zaujmul. Bohužel bez dostatku peněz z toho vzniklo takové nemastné, neslané cosi. ↘️ 22% ()

Charvy.666

Spíš dobrodružné tajemno než horor ale to snímku nijak neubírá na atraktivitě. Samozřejmě pokud máte rádi naháněčky a trocha těch stísněných prostor. Nedá nevzpomenout na výborný The Descent ale ten je napřed o dvě délky. To však neznamená, že by jste si tuhle francouzkou polívku, byť malinko naředěnou, nemohli vychutnat. ()

vinducha

Mám rád tyhle atmosferické naháněčky v podzemí . Celkem nic mě tam neštvalo , až na 1 velké ALE. To s tim bubákem to nemyslíte vážně. Takhle strašidelnou potvoru jsme jako děcka na základce stavili v rámci výtvarné výchovy ze špejlí a kaštanů . To mě ho teda vyndej , v roce  2024 dát do hororu takovouhle figurku za kterou by se musel stydět pan Karel Zeman už v roce 1955. Ble. ()

carebear

Tak za 4 to nebude, hrozne dlhý rozjazd filmu. Nemám nič proti zoznamovaniu sa s postavami, ale keď to trvá polku filmu tak špeciálne u tohto žánru je to skôr na škodu Keď už tam začne úradovať monštrum tak to už si zaslúžilo moju pozornosť , plusové body za neopozerané prostredie a štipku gore,ale celkovo vzato nijaký zázrak to teda nie je. Slabšie 3 * ()