Moje vina

Noah musí opustit své město, přítele a přátele a přestěhovat se do honosné vily nového manžela své matky. Setká se tam se svým nevlastním bratrem, Nickem, a hned od začátku si vůbec nerozumí. Táhne je k sobě ale přitažlivost, která přeroste v zakázaný vztah. Jejich vzpurné a osudem zkoušené povahy obrátí jejich světy vzhůru nohama a bláznivě se do sebe zamilují. (Prime Video)

Arsenal83

Španielsky After, teda tínedžerská romanca plná klišé, hraničiaca so smiešnosťou vo chvíľach, keď to chce byť dramatické a romantické, ale čo je najviac: už aj s nádychom incestíku, lebo musíme tie hranice búrať. Takže čo mohlo byť kedysi incestné, sa dnes stáva len také scestné a pod rukami Netflixu si viem predstaviť, že sa to stane dokonca raz čestné, až oprávnené. Navyše ten prechod od nenávisti k nevlastnému bratovi až po lízanie jeho hrude nebol za tak krátky časový úsek až tak dôveryhodný. ()

Likan7

Ve srovnání s After je Culpa Mia nejspíš ve všem lepším. Je filmovější, zajímavější, Nicole Wallace je hezčí než Josephine Langford. Snad jen Tiffin je potetovanější než Guevara. Moje vina ale hodně těží z exotičtějšího prostředí španělské smetánky, takže pláže, sluníčko, spoře odené slečny a překvapivě i auta. Moje vina je totiž takový divný guláš After, Rychle a zběsile a nějaký béčkový kriminálky. Tý dvojici to spolu ale sluší, mají solidní chemii a on je menší pako než to pako z After. Kdyby jsme nedostali to absurdní akční finále, MOŽNÁ bych mohl uvažovat i o 4*. Ten závěr to ale totálně přestřelil. Pamatujete závěr druhých Mizerů, kdy Marcus udělá kotoul a pošle tam jeden headshot? Oproti finále Culpa Mia je to absolutní břídil. ()

judyhopkava

Za mě povedený film. Je to natočené podle předlohy knihy od autorky Mercedes Ron. Na knihy ze zvědavosti a porovnání s filmem jsem se rozhodla že časem taky mrknu. Autorka napsala o tomto příběhu 3. knihy u nás zatím vyšli dvě a třetí se doufám dočkáme také brzy. Tím pádem to vypadá i že filmové zpracování by nemuselo také skončit tímto jedním filmem,.Alspon ke konci to zůstává trochu otevřené tak uvidíme .Jak film zaujme. Někdo to tu přirovnal k Aftru sérii. Tento názor nesdílím je to podobné žánrem ale příběh je samozřejmě jiný .A mě se španělská verze zkrátka líbila a musím říci že byla povedená a stojí za to se na to podívat. Ano děj není žádné mistrovské dílo jako asi všechny podobné filmy. Ale pokud Vás film pobaví rozesměje a nebo uroníte nějakou tu slzu a udrží při sledování a napětí jak to dopadne či skončí...Určitě to není zbytečné mu věnovat ten čas .A myslím si že na toto podobné téma byly natočené daleko horší dílka než je toto. Takže za mě doporučuji a musím říct že mě osobně se to líbilo více než natočená série Aftru. A i hodnocení není špatné 64% to je slušné. ()

B.Wilde

Film jsem si pustila hned poté, co jsem dočetla knihu a jelikož ta pro mě byla docela zklamání, tak jsem od filmu moc nečekala. Ale! Většina věcí, co mi překážela v knize, tady buď nebyla a nebo byla vyřešena mnohem lépe. Některé scény jsem si užila víc v knize a některé, které mě tam úplně nebraly, jsem si zase užila více při filmu - což je za mě ideální kombinace. Finále bylo docela dost jiné, oproti knižní verzi, ale líbilo se mi stejně tak. A byl tady i lépe udělaný náběh na pokračování. Hlavní dvojice mě první minuty moc neuchvátila, ale nakonec se mi spolu líbili a oproti čtení jsem se tady i pár momentům zasmála. Takže za mě nakonec spokojenost. Jo a velké plus za soundtrack a španělštinu, mmm. ()

Jirka_Šč

Nejvíc mi to připomínalo 18 let staré (a samozřejmě mnohem lepší) Devil Beside You, španělština (a závody a občasná živočišnost) zas evokovala 13 let staré 3MSC. Ty, kteří porovnávají s After, mohu pouze politovat, protože to znamená, že jejich filmový obzor není zrovna široký. Dávám slabší 4 hvězdy, protože 1) jak píšu, věci, které mi toto připomnělo, jsou už poměrně staré, 2) pokud pomineme x-krát viděný základní příběh, je to zpracované velmi dobře, 3) španělština byla osvěžující , 4) děj plyne i trochu jinak, než by člověk standardně očekával a 5) na něco jednoduchého, koukatelného jsem měl zrovna náladu. ()