Život je jen boží mlýn

(TV film)
  • angličtina Life Is but a Wheel of Justice (festivalový názov)

Jak prožívali členové legendární kapely The Plastic People of the Universe poslední koncert své kariéry? ... Vratislav Brabenec se rozhodnul po takřka půlstoletém působení v Plastic People of the Universe skončit s hraním s touto kapelou. Není v tom nic osobního ani dramatického. Ale měl už pocit vyhaslosti, netvůrčího hraní stejných věcí. Poslední koncert, který byl definitivním koncem legendy české kultury i veřejného života, se konal v listopadu a dokument Břetislava Rychlíka nahlíží do jeho zákulisí. Je také příběhem o tom, jak se kapela, o které řada lidí v počátcích tvrdila, že vlastně neumí hrát, ocitla na posledním svém koncertě na jednom pódiu s filharmonií. Půlhodinový dokument je cennou reflexí, kterou autor natočil bez obalu, bez iluzí a pravdivě... Skupina The Plastic People of the Universe vznikla v roce 1968. Soudní proces se členy kapely roku 1976 inicioval vznik Charty 77. V čase takzvané normalizace byla kapela zakázána. Hudebníci spolu začali znovu vystupovat v roce 1997. V roce 2016 se skupina rozpadla na dvě části. Poslední koncert skupiny The Plastic People of the Universe spolu s Filharmonií Brno se konal 20. listopadu 2021 v Broumově. (Česká televize)

Fifer

Mám rád Brabence. Mám rád například rozhlasové vyprávění Rychlíka o jeho uměleckém životě. Měl bych být teda ideální cílovka. Nicméně tohle je fakt nuda. Vraťa chlastá a glosuje život. Většinou to jsou jen takové ty hospodské plky po 5 panácích. Waste of time. ()

Slarque

O posledním koncertu kapely je tu dohromady pár minut. Jinak toho autor do necelé půlhodiny zkusil narvat tolik, až je výsledek naprosto o ničem. ()