Kouzlo železniční architektury

• Veľká Británia The Architecture the Railways Built
Veľká Británia, (2020–2023), 28 h 25 min (Minutáž: 41–43 min)

Tim Dunn miluje vše kolem železnic a společně s ním můžeme navštívit například tajnou stanici v centru Londýna, starý viadukt stojící na bažině nebo centrální nádraží v Rotterdamu... Tim Dunn je expert na železnici a velký nadšenec do všeho, co se týká vlaků. V tomto malebném dokumentárním seriálu zkoumá kouzlo železniční architektury. Nechte se spolu s ním okouzlit neobvyklými návrhy a často velice náročnou konstrukcí mnoha železničních budov po celé Velké Británii a Evropě: od velkolepých staveb a grandiózních budov ve velkých městech až po venkovské stanice a zastávky, které slouží místním malým komunitám. (TV Prima)

Marze

Shledl jsem zatim prvni tri dily na televizi Prima Zoom. V soucasne dobe tzv. nemist, kdy benzinove pumpy, letiste apod. si jsou prefabrikovane podobne a lidi se z nich snazi co nejrychleji zmizet, jsou zeleznicni budovy a viadukty v tomto serialu pastvou pro oko. Takova prijemna komentovana prohlidka historii. ()

giovanni3

Neviděl jsem všechny díly, ale na všechny na které jsem narazil bylo radost se dívat. Průvodce pořadu je opravdu fanouškem vlaků a všeho kolem což se promítá i do samotného pořadu. Chválím i výbornou kameru a převážně zajímavé příběhy. 4z5 ()