Ucušimi

Réžia:

Scenár:

Kamera:

ScarPoul

Toto je niekde úplne inde ako väčšina filmov čo som mal možnosť vidieť. A nie len od Sona. Dokument, ktorý rozpráva o trojici umelcov. Fikcia, ktorá je spravená tak amatérsky, že do konceptu dokumentu nejak zvrátene patrí. Pričom fikcia dominuje filmu a nie lenže je vyrozprávaná perfektne, ale má kopec scudzovákov(ktoré sú tam možno úmyselne, možno nie - vidíme kameramana, zvukára atď.), ktoré mu pridávajú na amatérskosti, ale z rovnakého dôvodu ho obohacujú. Explicitné scény nahoty. Veľmi trefný humor. A niekoľko dôležitých metafor týkajúcich sa ľudského života. Naplnenia prázdnej schránky( Hollow body v preklade Utsushimi). Váza sa naplní kvetmi, hrnček kávou, dievča semenom, chlapec láskou, Hachiko čaká na pána, ale všetko sa raz vyprazdní. Stopy na snehu prekryje nový sneh a spomienky vyblednú. Na konci príde vypchatý tučniak a hodí reč s vypchatým psom. A ja mám pocit, že som videl niečo nadčasové, trefné a veľmi, veľmi, veľmi originálne. ()

rivah

Falešný dokument sleduje mistra butó, fashion designera a filmaře snažícího se proti běhu času vytvořit artfilm a pomoci mladé dívce v lásce....Zběsilý rytmus konání postav. Podivný dokument i jakási komedie. ()