Do starého chrámu vysoko v horách se vpotácí dva těžce ranění samurajové. Když se jeden z nich probudí, zjistí, že jeho přítel někam zmizel a zůstala tu po něm jen hromádka oblečení. Podivný správce ho zve k pokynutím k sobě a vše z povzdálí sleduje mlčenlivá služka… (cubajz)

Cracker

Áno, tá tajomná, desivá a zaujímavá ázijská mytológia hrá výraznú úlohu aj v tomto kratučkom-70 minútovom-príbehu. The Raging God of Battle - ARAGAMI. Za týmto pseudonymom sa prekvapivo nachádza meno neporazeného muža, ktorý to celkom vedel s katanou. Tento akčný počin je svojím tempom, zvratmi a napätím hodný kvalitnejšieho spracovania. Je to, ale vôbec nutné? Ani zďaleka! Aragami je perfektne akčne-konverzačne vyvážená fantasy jednohubka. Vidíme tu minimálne množstvo postáv z ktorých polovica neutrúsi ani dve súvislé vety. O všetku zábavu sa nám starajú starý a nový boh boja, najprv svojimi konverzáciami o výžive nad rôznymi alkoholickými nápojmi a potom aj plnokrvnými duelmi. Perfektne strávených 70 minút. ()

Zeek

I přesto, že má film pouze něco málo přes 70 minut, tak obsahuje zajímavý příběh založený na konverzaci 2 lidí, nebo možná bohů, či snad polobohů, který je plný filozofování a teď to hlavní, konverzace (či spíše dialogy) jsou srozumitelné a dávají smysl. Po tomhle všem přichází tuhý boj plný akčnosti, doprovázený opět rozumnými dialogy. Obě rozdílné části filmu zvládl Kitamura na výbornou a už se těším na další film od tohoto režiséra. Moje hodnocení: 90% ()

warrenur

Typicka nizkorozpoctova japonska zanrovka tych rokov. Mnoho filozofie, uletene suboje a mizerne herectvo. Zabity cas. Pokial nie ste zanietenec prave do tohoto, tak toto nie. ()

annickka

Dávám pět hvězdiček, protože mě to celou dobu jednoduše bavilo. Ač nejsem žádná filozoofilka, tohle jednoduchý, a přitom moudrý rozprávění dvou protivníků mi připadalo krásný. Je to hlavně zásluhou charismatických herců... Ale musím si rejpnout, nebyly součástí pravidel maximálně tři charaktery? Tady byly čtyři... Rýp. ()

Kortexo

Originální a nápadité.Stylizace, postavy a příběh v brilantní souhře.Velmi pomalý rozjezd, který se změní v drama s velkolepým koncem. ()

Setanta

Nejsou to čisté 4*, spíše obligátních 75%. Chybí tomu totiž nějaký větší význam - ten vtípek na závěr sice pobaví, ale film nevyzvedne. Zůstává čistě provedení, které ukazuje, že film, kde se 90% času jenom sedí a mluví - a to ani o ničem hlubokém, významném, velkém, nebo alespoň zajímavém pro normálního člověka - může fungovat. Protože každá věta je důležitá a každá někam posouvá příběh a vy se vlastně pořád dostáváte dál. Souboje jsou samozřejmě fajn, i když nenadchnou (a místy fakt bylo vidět, jak sekají do vzduchu, omg). Ze začátku poněkud hrozí nuda, prvních deset minut krizových. Pokud vydržíte, asi vás to chytne. Stojí to za to, ale zapamatování-hodný film to - bohužel - taky není. ()

Saprofag

Viděl jsem dvakrát a líbilo se mi to i podruhé stejně. Výborné dialogy a charisma herců (i herečky) je super. Děj není nuda a poměrně krátká stopáž nedovoluje žádné zívání. Jen snad bych vytknul trochu takový patos coolovosti obzvlášť ke konci. O ženách se již po staletí ví, že jsou příšery a k tomuhle víno a vodka! To je mi sympatické! Za čtyři. ()