Amelia si ke čtyřicátinám přeje, aby se vrátila do roku 2002, kdy jí bylo osmnáct. Přání se jí sice splní, ale musí tenhle den prožívat pořád dokola a brzy bude litovat. (Netflix)

klukluka

Až do tohoto filmu jsem ten koncept časové smyčky vítal s otevřenou náručí. Někdy to dopadlo líp, někdy o poznání hůř, ale ta možnost, dělat věci jinak, poučit se ze svých chyb, mi přijde pořád fascinující. Fakt je ten, že Hromnice, o kterých se i v tomto filmu hodně mluví, byly jedním z prvních, ne-li úplně prvním celovečerákem založeném na tomhle principu a nevybavím si film, který by je překonal. Takže si říkám, jestli to vůbec lze ještě někam posunout, něco na tom zlepšit…? Doufám, že tvůrci Zas a znova o to neusilovali. V opačném případě by si museli přiznat, že dopadli jak sedláci u Chlumce. Taky se jim povedlo pár slušných vtípků, netvrdím že ne, ale jako celek se to s výše zmiňovanou hvězdou tohoto žánru nedá absolutně srovnávat. Negativně to z mého pohledu ovlivnila jak specifika švédského smyslu pro humor, tak opakování téhož a zjištění, že i tento film z dílny Netflixu si angažovaně klade za cíl podpořit sexuální menšinu. (I když- menšinu…? Platí to ještě vůbec? Nestal se už příslušník sexuální menšiny ze mě? Na základě filmů, na který v poslední době koukám, si tím vůbec nejsem jistej.) No nic, Zas a znova znova vidět nechci. Rozhodně mi to nezvedlo náladu, spíš naopak, a pochybuju, že to v někom může vyvolat tenhle příjemnej pocit. Navzdory tomu, že se tento typ filmů objevuje zas a znova. P.S.: Zapomněl jsem a vyzdvihl bych Na hraně zítřka. To možná dává v mým pomyslným žebříčku top filmů Hromnicím na prdel. ()

Heywood

Na Hromnice o den více má stovky variant a tohle je jedna z nich. Začne to dobře, reálie 18 vypadají dobře.. chlastání, oblečení, neupřímné kámošky a nabíječi...taková za "zlatá" západní mládež, co se ji dnešní česká snaží vyrovnat. Ale pokud tohle mělo být komediální, tak nebylo. Spíš takové teatrální předvádění, ale budiž věk to nosí. V čem, měla být romantika? Netuším, protože tam žádná není, nijaké jiskření nepřeskočí a kýčovité západy slunce ji nevytvoří. Drama? To by tu bylo. Až takové zoufalé, jak maloměsta zoufalá mohou být. A přijde 40 a pustina. Kariéra nula, rodina nula, přítel nula.. na co komu je být královnou gymnázia? Život nekončí v 18-ti, ale mnohé a mnozí si to neuvědomují. Tady přichází pozdní prozření a v časové smyčce hledání. A tak zatímco na Hromnice najdou ti dva lásku, tady si divák může vybrat, co se to našlo. Rozhodně to byl konec, který mě neuspokojil a spíše otrávil.40% ()

BOURQUE

Film so svojou koncepciou pripomína snímky ako Groundhog Day alebo 17 Again, ale z hľadiska kvalít je ďaleko za nimi. Kopa nevyužitých možností, zle napísané a zahrané scény. Krok úplne vedľa, čo u Švédskych filmov nie je až takým zvykom. V krátkom čase opäť jeden vlastný gól Netflixu. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

Aljak

Filmy založené na princípe časovej slučky mám celkom rád, takže som bol zvedavý aj na tento švédsky najnovší počin. Potenciál to síce malo veľký (koniec koncov ako všetky časovoslučkové filmy), ale napokon to až tak vydarené veru nebolo. Posolstvo to síce malo pekné, ale hlavnej "hrdinke" to trvalo pomerne dlho, kým na to prišla. Ako komédia to nebolo síce na zahodenie, najviac ma bavila tá časť, keď to Amelia vzdala s napravovaním potenciálnych chýb a bola experimentovať s reakciami okolia. Okrem toho tu však bolo viacero vtipných okamihov. Ale inak tá dramatická časť deju bola slabšia. A najväčšia záhada pre mňa zostáva, prečo sa Amelia "teleportovala" do minulosti v tej svojej 40-ročnej podobe, a nie v jej 18-ročnom tele... Rád by som dal viac, ale na 3* to veru objektívne nebolo. ()

oveckaoa

Amélii vyhodí z práce na její narozeniny co má dohromady v ten samý den s nejlepší kamarádkou. Ona je nasraná a přeje si vrátit se do doby kdy měla 18 let a byla populární tak si jde číst časovou kapsli co si s tou kamarádkou psala a přejede ji náklaďák s maturanty. Pak se probudí v době kdy slavila těch 18 let a pořád se probouzí dokola a dokola první si myslí, že je to tím , že nesbalila jednoho kluka pak tím, že neporadila kámošce jak sbalit jednoho kluka a nakonec zjistí,  že to je tím, že po ní jede jedna holka a bojí se jí to říct. Je to průměrný film ,který dostává čočky jen kvůli tomu, že jsou tam lesby (přitom tohle se řeší až tak 20 minut před koncem není to vyloženě Netflix film kde to do Vás rvou od začátku)  je zvláštní , že to tolikati lidem vadí, ale taková Zkrocená hora kde si to dva teplí kovbojové rozdávají na férovku  je v červených číslech. Jinak chválím soundtrack je tam Wheatus - Teenage Dirtbag , Pink, Scooter - Nessaja, Alice Deejay - Better Of Alone a Avril Lavigne - Girfriend. 40 procent ()