Tajný císařský edikt

• Čína Chuan guo mi zhao (viac)
Čína, 1988, 89 min

Réžia:

Shoukang Yao

Gen-Fa Sun

Velká historicko-dobrodružná kung fu podívaná, zasazená do druhé poloviny 17. století, kdy byla Čína zmítána bojem o moc mezi dynastiemi Ming a Čching. Milovníkům žánru poskytne tento příběh strastiplné cesty korunního prince dynastie Ming, vyslaného s tajným císařským ediktem na sever země, skvělý zážitek. (oficiálny text distribútora)

Modiwish

Na svou dobu velíce zaostalý film jak souboji, a scénářem...děj neřeším, ne že je jen sterotypní a typický, ale v tomto případě enormě nudný... ()

keoma26

Už ve své době silně zaostalý film, atmosférou, příběhem, choreografií, vším ... vedle absolutního kultu např. zrady a pomsty nebo komnaty shaolinu působí jako vyšosovaný stín - i přesto jsem ho tenkrát viděl kvůli všeobecné divácké nouzi několikrát;-) ()

dopitak

Kungfárna, k níž mě přivedl jenom původní barrandovský dabing. Tedy, žádná nostalgie, a ani zážitek. Děj nudný, úzce vyprofilované zlo, z příznivců se stávají zrádci, scénář napsal U Mej Si. Technická kvalita kopie dost špatná. Kromě Trojana lze zmínit ještě dabing Ivany Andrlové. ()