Příběh popisuje události následující po tragické nehodě školního autobusu, při které zemřelo mnoho dětí. Malé město British Columbia zažije díky nehodě šok, ze kterého se jen tak nevzpamatuje. Ian Holm přijíždí z velkého města jakožto právník Mitchell Stephens a má v úmyslu pozůstalé přesvědčit o nutnosti žaloby a soudního sporu s viníkem nehody. Jeho neobratné manévrování a nevhodné chování však obyvatele města vzájemně ještě více oddálí, otevře staré rány a zhatí veškeré naděje na zahojení šrámů způsobených hlubokou ztrátou. V této nepříjemné atmosféře plné podezřívání a pochyb se dospívající dívce, kterou nehoda odkázala na invalidní vozík, podaří obyvatele města znovu sjednotit. Díky její odvaze a kuráži najdou zlomení pozůstalí obětí víru v posmrtný život, jenž je stálou nadějí pro ty, kteří nepřestali věřit. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Tohle drama takřka s lehkým nádechem mysteriózna zaujme především filmové fajnšmekry, i když příběh je natočen srozumitelně pro všechny typy diváků. Minimum známých tváří filmu jen prospívá a mistrovsky zvládnutý scénář i režie z něj dělají dílo, které se vám po shlédnutí rozhodně nevykouří z hlavy. ()

hirnlego

Silný film o obyvatelích jednoho malého horského městečka a o tragédii, která je potkala. Ještě více je to však drama o mezilidských vztazích - o tom, jak se člověk člověku dokáže neuvěřitelně odcizit, třebaže kdysi se navzájem milovali víc než lze slovy pojmout. Drama o tom, že člověk může přečkat těžké časy a těšit se na "sladké zítřky", ty jsou však jen pouhou utopií, zbožným přáním, které se nikdy nestane skutečností, nikdy už to nebude takové jako dřív a my už navždy zůstaneme poznamenáni... ()

nascendi

Zaujímavý a veľmi citlivo nakrútený film s niekoľkými dejovými líniami, zaujímavým vývojom, postupným odkrývaním príbehu, rôznymi životnými osudmi a rôznymi odozvami na dopravnú nehodu u obyvateľov mestečka, zvláštnou uzavretou severskou atmosférou, krásnou hudbou a prekvapujúcim rozuzlením. Z hercov som poznal iba Sarah Polley a Iana Holma, pri ktorom sa mi do deja plietol jeho robot z Votrelca. Ale to bol iba môj problém a nie filmu, ani Holma. ()

claudel

Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film číslo 22 - Kanada. Nejzvláštnější film, který jsem si v rámci Tour vybral. Je to především psychologické drama plynoucí velmi pomalým tempem a pozvolna odkrývající okolnosti nehody a vztahy mezi jednotlivými postavami. Herecky dobře zvládnuté, scénaristicky rovněž, čisté čtyři hvězdičky. ()

misterz

Smutný námet a zaujímavo štrukturovaná dejová linka. Inteligentným spôsobom sa tu režisér vyhýba nátlakovosti a zbytočnej žmýkačke citov, pričom sa tu celkom pekne pred očami diváka kryštalizujú aj charaktery jednotlivých postáv. A to až do takej miery, že si je divák na konci schopný urobiť o celej tragédií a udalostiach, ktoré nasledovali po nej, ucelený obraz. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

• Film byl zvolen časopisem Premiere do žebříčku "25 nejnebezpečnějších filmů". (Botis)