The Homecoming

všetky plagáty

rivah

Perfektní jevištní provedení hry Harolda Pintera s návalem dialogů. Vrcholí v poslední půlhodině, kdy začne boj o bratrovu manželku, aby zůstala....Poněkud nevyrovnaná hra, která poněkud zestárla, ale konec stojí za to.(70%) ()

Lhurgoyf

Teddy so svojou ženou Ruth po rokoch prichádzajú do svojho rodného domu do Londýna, kde bývajú Teddyho brat Lenny, Joey a hlavne ich otec Max. Už od prvého momentu je jasné, že ich návšteva nie je vítaná. Hlavnými zbraňami sú slová - a tak postupne zažijeme kopu ironických poznámok, hádiek a vzájomných urážaní sa... Návrat domů je adaptáciou divadelnej hry Harolda Pintera - spracovanej s masochistickou presnosťou. Celý film sa odohráva v JEDNEJ miestnosti. Herci (hviezdia hlavne Ian Holm a Paul Rogers) sa takmer nehýbu, len stoja či sedia na svojich miestach a odriekajú ohromné množstvo dialógov. Dialógov, ktoré sú divné, dadaistické, a veľmi často nezmyselné a nepochopiteľné. Keď po 70 minútach týchto vážnych drámových dialógov začalo kino zaspávať - stala sa úžasná vec. Film odrazu zmenil žáner na DOKONALE absurdnú čiernu komédiu. A tým myslím fakt, že i Monty Pythoni by potajme závideli. Táto žánrová zmena je tak markantná, že celé kino ožilo, ľudia sa začali ohromne baviť a film odmenili veľkým potleskom. Ak sa mi ale niekedy dostane do rúk DVDčko, okamžite ho zostrihnem na záverečných 30 minút a tie si budem púšťať stále dokola. ()