Tyler

• Kanada Tyler
všetky plagáty

Piedone

Ralph Howard Thomson - v slovenskom znení Ľubo Roman. Na slovenskom okruhu ČST odvysielané 2x. ***** Tyler Dorsett vyrastal na farme, hrdlačil na nej spolu so svojím otcom, rozumie pôde i statku. Nevie si predstaviť, že by v živote mohol robiť niečo iné. Keď je odrazu jeho otec nútený farmu predať, odísť z nej, nemôže sa s tou myšlienkou zmieriť. Nie, on sa tak ľahko nevzdá. Nenechá sa zhltnúť bohatými veľkopodnikateľmi! Svojou zaťatosťou a húževnatosťou chce stoj čo stoj získať dostatok peňazí aby farmu zachránil - ale na to má iba tridsať dní... Autor tohto pôsobivého príbehu Roy MacGregor - pôvodným povolaním novinár - chcel poukázať na neisté postavenie drobných farmárov v súčasnej Kanade, na nezmyselnú, ale predovšetkým bezohľadnú vládnu politiku, ktorá ich ožobračuje a núti opustiť pôdu. Hlavnú úlohu stvárňuje mladý herec R. H. Thomson, ktorý patrí v súčasnosti medzi najväčšie herecké talenty v Kanade. Práve vďaka jeho mimoriadne dynamickému, presvedčivému hereckému prejavu je nám postava ctižiadostivého, zároveň však aj citlivého a zraniteľného Tylera taká sympatická a blízka. Televízny film Tyler v roku 1978 na Medzinárodnom filmovom festivale v Montreale označili za najlepší kanadský film a získal Medzinárodnú cenu novinárov. Slovenské znenie pripravila Hlavná redakcia programov zo zahraničia ČST Bratislava pod režijným vedením Etely Balgovej-Harantovej. (Zdroj: časopis Televízia) ()