Little Bone Lodge

• Veľká Británia The Last Exit (viac)

Dva zločinní bratři na útěku během silné bouře hledají útočiště v pustém statku. Když vezmou domácí rodinu do zajetí, zjistí, že dům skrývá svá vlastní temná tajemství. (mokelembembe)

Faustka

Ponurý thriller. Atmosféru zmaru navodilo depresivní počasí, cítila jsem se jako v Sedm, ale prý to tak v Anglii mají pořád, zavzpomínal si manžel. Tak trochu jiná mateřská láska šla i přes mrtvoly a vztah dvou bratrů nakonec taky. Zdravý předhazoval mentálně zaostalému, jak je péče o něj náročná. Tím ale bratra jen postrčil do náruče „hodné“ paní, ochotné ho zahrnout podobným množstvím lásky, jakou zahrnovala „svou“ milovanou Maisy. Pomsta hodné, trpělivé matky byla dlouhodobá a natolik propracovaná, že prohlédnout její podstatu mi chvíli trvalo. ()

JASON_X

Tak tomu říkám prvoligově brakový scénář, skoro jako od mladého Tarantina, jen ještě krapet úchylnější, tedy sadističtější. Samozřejmě jeho filmové zpracování pak trochu pokulhává, stejně jako výkon/výběr herců, nejsme holt ve Státech, ale kdesi ve skotském Highlandu. Ani příliš originální tenhle příběh není, a ani příliš rafinovaný, jeho hrubou pointu prokouknete už v první čtvrtině. Ale i tak naprostá spokojenost, takovýhle typ thrillerů se mi asi nikdy neomrzí, někdo s oblibou čumí třeba na pohádky a relaxuje u nich, já zase spokojeně relaxuju u podobných drasťáků. ()

Omnibus

Pěstovala zeleninu, necítila žádnou vinu.“ Britský konzervatismus v praxi, aneb jak konzervovat rodinné hodnoty. Namakaný farmářský thriller o tom, že dobře zavařená rodina vám ve špajzu vydrží i roky. Recept vám poskytne Joely Richardson, pracovitá to žena. FARMÁŘSKÉ OKÉNKO: [][] Běžný den na anglickém statku. ≡≡ Okopávat řepu i černý květák na kriplkáře. ≡≡ Hnojit a prořezávat ležící vinici. ≡≡ Zalévat láskou svou květinku Maisy a tím jí vymývat mozek. ≡≡ Hubit škůdce. [][] Zejména zlodějské kuny, cizopasné broučky gauneříky a toho, do salátu i do baráku lezoucího, otravného slimofízláka. Také plašit ptáka Omnibusáka, ozobávajícího hrášek, který si dělal zálusk i na hruštičky a broskvičku Maisy, bohužel marně. Za to jednu pěstitelskou hvězdu dolů. Nejvíc jsem ocenil finále, kdy jako by si komplet všichni zúčastnění řekli: kašlat na scénář i na jakékoli hollywoodské vyfikundace a násilně naroubované zápletky, budeme se všichni chovat normálně. Tedy podle své lidské zmršené přirozenosti. No vida. A pak že nejde napsat chytrý scénář. ()

pornogrind

Tak za mě celkem nuda. S hororem to společnýho moc nemá. Navíc to má celkem průhlednej děj. Konec vyloženě k smíchu. Pro mě osobně ztráta času. Lepší 1hvězda.  To už raději doporučím hororovou komedii z roku 2012 kterou Matthew Hoene taky režíroval.  Cockneys vs Zombies byla aspoň zábavná taškařice která mě pobavila což o tomhle rádoby horor thrilleru říct rozhodně nemůžu. Lepší 1hvězda. ()

darkrobyk

Noc, bouře a na dveře farmy na samotě zaklepe muž, který sem po autonehodě dovlekl druhého zraněného. Paní domu, co zde žije s dcerou a manželem upoutaným na vozík, váhá, zda otevřít. Nakonec se rozhodne mužům pomoci, ale přirozeně...není to správné. Oba muži ovšem zjistí, že i oni si nevybrali ty správné dveře. Od začátku se filmem vine tíseň a napětí, dokud vše nepraskne. Pak už není klid až do konce. Občas jsem měl podobné pocity u Misery, která dokázala s úsměvem svému pacientovi uříznout nohu (v knize). Líbila se mi zápletka, tedy ne že by už něco podobného člověk neviděl, protože tady jsem ji nečekal. Respektive jsem očekával standardní Home Invasion. Na tvrdé gore sice nedojde, ale zde to vůbec nevadí. Někde si stačí jen domýšlet...taková amputace... Richardsonová zahrála svoji postavu dokonale, z jejího úsměvu čišel mráz. Za mě tentokrát spokojenost. K silným 3* přidám jednu za skvělý konec. ()