Silo

• USA Silo

V zničenej a toxickej budúcnosti žijú tisíce ľudí v obrovskom sile hlboko pod zemou. Po tom, čo jeho šerif poruší základné pravidlo a obyvatelia záhadne umierajú, začne strojníčka Juliette odhaľovať šokujúce tajomstvá a pravdu o sile. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (10)

Deň slobody (2023) (S01E01)

Velice slabý pilotní díl, který vhodí nebohé diváky do víru dění a neobtěžuje se s vysvětlováním. První díl tak strávíte dumáním o co tu vlastně kurva jde. Tempo je pomalé a informací zoufale málo. Navíc mu zde vůbec nikdo nestihl přirůst k srdci, takže jsem se po většinu dílu dost nudil.  [40 %] ()

Holstonova voľba (2023) (S01E02)

Spoilery! Další sonda do podivného podzemního společenství, které si v reálu moc neumím představit, že by fungovalo právě takhle. Oceňuji poměrně nečekaný zvrat, kdy opičák opustil silo. Stále mám poněkud problém s postavami, které mi nikterak nepřirostly k srdci. Další pokračování nudy, která mě v závěru dokonce uspala. Naštěstí už se seriálu povedlo mě alespoň trošku uvést do děje a pochopit nějaké souvislosti, takže očekávám, že následující epizody si konečně užiju trošku víc. [65 %] ()

Stroje (2023) (S01E03)

Spoilery! První epizoda našlapaná napětím. Oprava generátoru byla super. Jen bych, jakožto nejlepší uživatel této databáze, měl návrh na malou změnu. Probliknutí skutečné venkovní krajiny by mělo mnohem větší efekt na diváky, kdyby pravdu zbytečně tvůrci neodhalili v rámci výletu černouška. To probliknutí bylo totiž zcela kule rvoucí. Nechybělo ani trošku podzemní gerontí romantiky a další vražda, která zřejmě děj poněkud více rozvíří. Tim Robbins zatím vypadá jako vynikající záporák. [75 %] ()

Pravda (2023) (S01E04)

Tento díl, kdyby se neodehrál, tak by nikdo z diváků prakticky o nic nepřišel. K vidění je jen kamarádíčkování se hlavní hrdinky se starochem a spousta flash backů, které minimálně prozatím postrádají v ději nějaké opodstatnění a plní pouze efekt protahování děje. Dojem zachránil až zdařilý závěrečný cliffhanger, které tomuto seriálu skvěle jdou. [65 %] ()

Údržbárov chlapec (2023) (S01E05)

Díl o tom, jak negřík Sims kráčí v otcových šlápějích a udržuje pořádek v silu, a to za jakoukoli cenu. Díl je nejvíce zaměřený na vyšetřování série nedávných vražd. Dost věcí se vyjasnilo. Jelikož mám pro krimi slabost a vzhledem k množství nasledovaného filmového a seriálového materiálu se mohu nazývat tím nejlepším profesionálním kriminalistou v Evropě, jsem si tento díl náramně užil. Bohužel byla spousta rozuzlení průzračných již dříve, tak jsem se alespoň bavil tím, jak dlouho bude trvat těm amatérům na vše přijít. [75 %] ()

Relikvia (2023) (S01E06)

Spoilery! Vyšetřování vesele pokračuje, tentokrát jsou na pořadu dne relikvie, které je třeba prověřit v den nově vzniknuvší oslavy dne odpuštění. Tu nejzajímavější relikvii obdrží náš šerif amatér v závěru a je spojená s doposud nejlepším cliffhangerem v rámci tohoto seriálu, který dodal příběhu zcela jistě nový rozměr. Díly jsou dle mého vkusu roztahanější, než by musely být. Určitě by seriálu slušelo ho trošku víc prostříhat. [75 %] ()

Strážcovia ohňa (2023) (S01E07)

Spoilery! Znvou díl, který je tak trošku nadbytečný. Dozvíme se zde to, co už stejně snad každý divák tuší, a to kdo je v tomto seriálu opravdový záporák, který tahá za veškeré nitky. Tim Robbins je v této roli skutečně skvělý. Ostatní herecký výkony jsou rovněž v pohodě. [60 %] ()

Hanna (2023) (S01E08)

Spousta flashbacků a rodinného drama, které nepřináší vůbec žádné zásadní novinky či posun v ději. Konečně se však aspoň dozvíme, proč šerifka od srdce nenávidí sera Joraha Mormonta. Seriál má však mimořádnou schopnost zarýt se vám pod kůži a přinutit vás lačnit po další epizodě, jako fetka po další dávce pervitinu. Trošku seriálu chybí nějaká překvapivá zápletka. Seriál se dovleče ke zjištění, které tuší snad každý divák v podstatě od druhého dílu.  [75 %] ()

Útek (2023) (S01E09)

Trošku mě v rámci tohoto dílu zarmoutilo několik dost podivných a nelogických rozhodnutí mnoha postav a z nich plynoucí velmi umělá gradace. Například demolice kamer v domě plešatého opičáka nevzbudila vůbec žádné podezření, že by se tam mohlo dít něco neobvyklého. Je to trošku škoda. Jinak je atmosféra tohoto seriálu hutná a zajímavá. Chce se to teda k tomuto seriálu vždy luxusně ožrat, nebo se alespoň snažit moc nepřemýšlet. [75 %] ()

Povrch (2023) (S01E10)

Vynikající závěrečná epizoda s potenciálem pořádně namotivovat ke zhlédnutí další série. Závěr se více než povedl a vnesl spoustu otázek a možných vysvětlení toho, o co tady vlastně kurva jde. Záhada lepicích pásek a obleku byla více než průhledná již pěkných pár epizod. I přes jistou předvídatelnost děje se však tvůrcům skvěle daří pracovat s atmosférou a napětím.  [83 %] ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD