The Ash Tree

(TV film)
Dráma / Krátkometrážny
Veľká Británia, 1975, 35 min

raimi

Pátý příběh z televizní série BBC A Ghost Story for Christmas. Zdál se mi celou dobu nejslabší, ale hodnocení zvedl nahoru úžasný závěr. Uživatel gumli si dá pořádnej záhlavec za komentář, kde komplet převypráví celej děj, včetně filnálního rozuzlení. To se prostě nedělá. ()

gumli

Jeden z ďalších príbehov od M.R.Jamesa,britského spisovateľa horrorových príbehov.Pomaly plynúca podivná atmosféra zo zvláštnym zakončením.V jaseňovom strome bývajú nejaké podivné pavúkovite stvorenia a v dome ,ktorý práve zdedil sir Richard,sa dejú divné veci.Ale najdôležitejší v tomto filme je ten strom jaseň.Zároveň je to aj film o prekliatí a .čarodejníctve.Čo z takého dedičstvá,keď dediča prenasleduje mŕtvy predok a popravená čarodejnica.Celkom pekný,aj keď krátky horror. ()

filmmovier

Ghost Story For Christmas, 1975. Opět skvělá předloha M. R. Jamese, opět velmi povedená adaptace pod taktovkou osvědčeného Lawrence Gordona Clarka. Tentokrát je to v rámci série sice slabší, takže plný počet nedám, ale i tak tady divák najde vše - parádní výpravu, luxusní atmosféru, atraktivní prostředí a velmi povedenou zápletku. Sympatická a příjemná jednohubka, k těmhle filmům se budu rád více či méně pravidelně vracet. 80 %. ()