Jiné tělo

(festivalový názov)

Vysokoškolačka Taylor jednoho dne šokovaně zjistila, že po internetu kolují videa, na nichž má sex s cizími muži. K ničemu z toho nedošlo. Její tvář byla pomocí deepfake technologie nasazena na tělo pornoherečky. Taylor se rozhodla zjistit, kdo video vytvořil a jakými způsoby se proti odcizení identity může bránit. Film pohybující se na pomezí osobní eseje a true-crime nám prostřednictvím konkrétní traumatizující zkušenosti dává nahlédnout do znepokojivého světa deepfake videí a revenge pornografie. Compton a Hamlyn ale nepřehlížejí ani pozitiva chytrých technologií. Kvůli anonymizaci protagonistky je sami využívali. (MFDF Ji.hlava)

Vabr

Tak jsem se těšil, a takové zklamání! Stopáž byla přepálená stejně jako u Orlanda, pak akorát zbytečně docházelo k nekončícímu opakování těch samých scén a samých výlevů "jak je strašné, že mi někdo ukradl identitu, co budu dělat, jak budu žít? bú". Strašný fakt, a to je přitom docela podnětné a důležité téma pro dnešní dobu. Vyhodnocení: Ani ta vizuální stránka nic moc - trochu digi bordel ()