Hees

Ja som nesmierne prekvapený, že takáto ecchi háremovka (ecchi znamená nejaké tie zábery na spodné prádlo a jemne odhalené kúsky tiel, hárem znamená viac žien a jeden chlapec) je naozaj kvalitné anime. Megami no Café Terrace má pomalý rozjazd prvé diely nie sú nič moc, ale zároveň sa na tú ecchi časť vôbec netlačí a je tu toho naozaj málo a keď už máme nejaké takéto šteklivejšie scénky, tak sú vlastne pre to lebo sú naozaj vtipné. Príbeh je veľmi jednoduchý Hayato sa rozhodne si nechať kaviareň a má tam zopár veľmi pekných dievčat, ktoré budú v tejto kaviarni obsluhovať. Tiež to znamená, že každé dievča bude mať nejaký svoj vlastný mini príbeh s jeho babičkou a tak isto nejaký svoj príbeh a motiváciu. Toto všetko by bolo nejako len obyčajné a znelo by to nudne, ale je pravda, že prvé diely nasvedčujú skôr, že pôjde o "zbytočné" anime, ktoré zapadne prachom (čo sa možno aj stane aj tak). Za mňa zbytočné nie je a to hlavne pre spracovanie, ktoré som v podobnej háremovke nečakal sú tu totiž veľmi pekné vizuálne prvky, ktoré nejakým spôsobom viac podtrhujú dané momenty a tie sú naozaj vynikajúce. Vizuálne prvky myslím nie tie ecchi, aby si to niekto zle nevyložil, ale skôr nejaké preblesky, hra s farbami atď a tieto ma zaujali tu v tomto anime, kde som to určite nečakal. Hayato nie je dobrý hrdina pre hárem anime, ale zas je fajn, že nie je taký ten trubiroh čo vlastne nič nechápe a všetky veci sa dejú okolo neho len tak a on sa len vezie takže som s ním nejako spokojný. Bohužiaľ som si obľúbil až moc Akane, ktorá pôsobí neuveriteľne dospelo, sofistikovane, jemne aj tvrdo zároveň a obľúbil som si ju tak, že žiadnemu inému charakteru už nemôžem tu držať palce len jej. Tá jedna scénka s Akane a Hayatom mi úplne stačila, aby som pochopil, že toto je celkom kvalitný počin. Samozrejme opening je vynikajúci. ()

DaweForeman

Tak je tu další anime od mého oblíbeného autora Seo Kojiho (Fuuka, Suzuka, Kimi no Iru Machi ad.). Jako obvykle se příběh točí kolem života jako takového a také romantiky. Vyspělý příběh s příjemným prostředím a zajímavým průběhem. Hlavní hrdina po smrti své babičky přijede z Tokia zpět domů, aby vyřídil pozůstalou kavárnu s přidruženým domem, kdy tuto nemovitost chce proměnit v dojnou krávu v podobě nového parkoviště v tomhle přímořském letovisku. Jenže zde narazí na nečekanou společnost, která změní celý jeho život a plány. Upřímně tenhle počin i přes své vynikající stránky má také své mouchy a to hlavně v podobě charakteru hlavního hrdiny, kdy na jednu stránku je velice nepříjemný a na stránku druhou zase velice všímavý. Možná menší mínus bych viděl také nevkusnou cenzuru, kterou mohli zpracovat lépe - samozřejmě bez cenzury by to bylo asi lepší, kdy to možná bude pak v Blu-ray verzi, ale tohle není zaměřeno na úplný fanservis, kdy i v manze jsou dané scény bez viditelných částí. Navíc zde je krásně vidět rozdíl mezi fanservisem vkusným - zapadajícím do příběhu, než vynuceným - přehnaným jako tomu je v jiných anime. Jednotlivé ženské postavy jsou velice příjemné, kdy každá z nich přinese něco jiného a každá má svoji určitou složitou historii, o které se divák postupně dozví - krom jedné z nich, která tam spíše působí jako komediální odlehčení. Příběh jako takový se celkem drží mangy, i když je to občas posloupnostně přeházený nebo tam sem tam něco autoři anime vynechají. První série tak obsahuje prvních 42 kapitol a samozřejmě příběh není zdaleka u konce, kdy i anime má ohlášenou už druhou sérii, na kterou se budu těšit. Po animační stránce je to suprový a po hudební je to celkem slušný. ()

Filip7410

Když jsem si přečetl o čem anime je a zjistil, že se jedná o ecchi, tak jsem to chtěl skipnout jako další odpad anime sezony. Ale neměl jsem co dělat, tak jsem to stejně zkusil XD. Po prvním díle jsem měl chuť to vypnout a zapomenout na to. Jsem nakonec rád, že jsem to dokoukal. Nejedná se o žádný skvost, ale o příjemnou pohodovou romantiku, kde poznáme každou z hlavních ženských postav a jejich minulost. Hlavní hrdina Hayato překvapivě není naprostý idiot (teda většinou). Co mě překvapilo a kvůli čemu se celkem těším na druhou sezonu, která už je oznámená je to, že Hayato (neberu to jako spoiler) si jednu z dívek někdy v budoucím pokračování vybere, což se u Haremovek tolik nevidí. Připodobnil bych to k Gotóbun no hanajome (5 holek, 1 kluk, na konci si jednu vybere), dokonce počin od stejného studia Tezuka Productions. ()