Mashle - Season 1 (2023) (séria)

Mash Burnedead to Kitaenukareta Kinniku (S01E01)

(epizóda)
  • Japonsko マッシュ・バーンデッドと鍛えぬかれた筋肉 (viac)
TV spot

TV spot

Ryuuhei

Začátek podobný tomu v Jigokuraku - seznamujeme se s hlavním hrdinou, zjišťujeme, co je zač a jak zde magický svět funguje. Z Harryho Pottera si bere mnohé, hlavně hůlky a magii, která se vyvolává prostřednictvím jich, nebo existenci magické školy. V sérii těch blízkých podobností samozřejmě bude víc, viz trailery, kde třeba nechyběly ani tematické koleje, nebo něco na způsob Famfrpálu. Ústřední námět a motivace hrdiny se připojit mezi studenty, byť sám magií neoplývá, ale dokáže ji účinně odrážet, zní fajn. První díl se nebál zaplout ani do minulosti a kromě neustálého onepunchmanovského nadhledu naservírovat i dojemnější chvilky. Budu koukat dál. Harryho Pottera se sice v anime formě možná nikdy nedočkáme, ale tohle může být z fleku dobrá a v některých ohledech i originální náhrada. ()

JamesSi

Zatím mi to přijde jako mixáž různých témat z One Punch Mana (neporazitelný hrdina, který získal schopnosti cvičením) a My Hero Academy (hrdina, který jako jediný nemá kouzelné/superhrdinské schopnosti na škole) s fantasy prostředím namísto prostředí superhrdinského. A škola kouzel vypadá jak z Harryho Pottera. Dám tomu ještě pár epizod, jestli se z toho vyvine něco originálního, ale nevím nevím. Co se týče humoru, tak mě to zase až tolik nepobavilo, ale zase to nemá úplný fanservise cringefest jako jiná anime. Grafický styl je hezký, zato animace je celkem průměr. Ale úplná tragédie to není. Manga byla stejně jako Chainsaw Man a Spy X Family byla dost vyhypeovaná a proto si čím dál uvědomuji, že můj vkus nesedne vkusu typického anime/manga diváka. ()