Bokura no Micro na Shuumatsu

• Japonsko 僕らのミクロな終末 (viac)
všetky plagáty

Svět se ocitne v chaosu, když se veřejnost dozví, že za pouhých deset dní dopadne na Zemi obrovský meteorit, který pravděpodobně vyhladí celé lidstvo. Tato děsivá zpráva přivádí mladého muže Masumiho Nishina (Tošiki Seto), který pracuje v bezvýznamné kanceláři, do šoku. Brzy se však se svým osudem smíří a rozhodne se vrátit do své vysokoškolské knihovny, kde hodlá v klidu číst knihy a čekat na příchod konce. Toto rozhodnutí se však ukáže jako velká chyba – právě zde se totiž znovu setkává s mužem, který mu nemilosrdně zlomil srdce, Kusakabe Ritsu (Keisuke Nakata). Ještě na vysoké škole byli oba ve stejném nakladatelském klubu, ale jejich cesty se trpce rozešly. Masumi Nishina doufal, že už nikdy nebude muset na Ritsua pohlédnout, tak kruté bylo jeho odmítnutí, zatímco Ritsu se stal hvězdou IT. Ale když hodiny tikají a do konce světa zbývá jen pár dní, začnou přemýšlet, jestli by neměli znovu zažehnout svůj románek... a naplnit zbytek života vášní. (Skylar)

jiri.twist

Seto Toshiki mě nesmírně překvapil. Měl jsem jej zaškatulkovaného z projektu Senpai, Danjite Koidewa! jako křečka (křečovitého herce), který neumí dát ani pusinku, ne tak líbat. Tady v Konci světa naprosto bravurně zvládl roli Masumiho a přesvědčil mě o svých hereckých schopnostech, opravdu japonsky skvělé, to nehovořím ani o tom, že jsem si jej nedokázal představit v milostných a šukacích scénách. Ritsu také velmi dobrý (jen by se svou vyzáblou postavou mohl něco udělat), zajímavý týpek. Jen v příběhu bych klidně zkrátil ty scény okolo dvou sester (vlastně sestry a bratra). Koncept projektu a jeho poselství naprosto přesvědčivé. Díky za překlad do cz na gaytitiulky.info 9101010 ()

emkon

Když víte, že vám zbývá deset dnů života, přehodnotíte celý svůj život, uvědomíte si své chyby a snažíte se je napravit. Tento seriál mě dostal svým poselstvím, naprosto originálním konceptem, a skvělou interakcí obou hlavních postav. ()