Buffy Summersová je typická americká stredoškoláčka zaujíma sa predovšetkým o nakupovanie, večierky, roztlieskávačstvo, filmy a podobné veci. Jedného dňa však stretne čudáckeho muža menom Merrick Jamison-Smythe, ktorý jej oznámi, že v skutočnosti je zabíjačkou upírov a má sa už konečne ujať svojej funkcie. Buffy si spočiatku myslí, že je absolútny blázon. Nepresvedčí ju ani to, že má skutočne čarodejnícke materské znamienko. Merrick ju teda vezme v noci na cintorín, kde z hrobu nedávno zosnulého spolužiaka Roberta vylezie prvý upír. Z ďalších vychádzajú iní a útočia. V Buffy sa prebudia tajomné sily, úspešne sa s nimi pobije a jednu upírku sa jej dokonca podarí usmrtiť orezaným kolom priamo do srdca. Na Merrickových slovách skutočne niečo je. Situácia hustne. Najprv zmizne jej spolužiačka Cassandra, neskôr aj ďalší študenti, ktorých neskôr nájdu mŕtvych s dvoma rankami na krku. Situácia je čoraz hrozivejšia, a tak sa Buffy , hoci sa tomu bráni zo všetkých síl, musí stať skutočnou zabíjačkou upírov. Svojimi schopnosťami dokonca prekvapí aj frajerského školského krásavca Pikea. Proti Buffy však stojí sám vodca upírov Lothos a dievča musí vynaložiť všetky sily, aby zlo porazila. Napriek početnej povahe upírov v rozhodujúcej bitke porazia a v záverečnej televíznej reportáži už celá príhoda vyznieva skôr ako groteska... (oficiálny text distribútora)

lykan9

Když si člověk uvědomí, že se vlastně jedná o parodii na upírské horory a film samotný se nebere moc vážně, tak je to docela vtipná komedie. Filmová verze Buffy se musí prostě brát s rezervou a pak se divák i pobaví. Jinak přesto, že ve filmu hraje tolik hvězd, tak Paul Reubens je všechny převálcoval. ()

blackJag

Seriál ze stejnojmennou hrdinkou se v jistých kruzích stal bezmála kultem, tahle ta filmová podoba je ale docela průšvih. Režisér se asi nemohl rozhodnout, jestli dělá parodii nebo teenage horor, protože jinak si nedokáži představit proč mají upíři tak hroznou stylizaci. Další "klad" bych viděl v neskutečně blbé choreografii soubojů, o trapné účasti dvou filmových matadorů (Sutherland & Hauer) ani nemluvě. Jako děcko jsem na tom byl v kině a než jsem to nedávno viděl v televizi, nebyly mé vzpomínky na tento kousek tak negativní, ale teď si prostě nedokáži představit, že by tohle někdo vůbec mohl pustit do přítmí kinosálů. Opravdu se divím, že tato monstrózita nezničila kariéry některých později úspěšných (tu více, tu méně) herců (Affleck, Jane, Arquette, Swanková). Skoro odpad. 10% ()

skinny odpad!

Většinou vážím slova co napíšu k filmu ale v tomhle případě to nejde, je to totální sra*ka, na kterou se ani nedá dodívat do konce, stačil mi začátek a ten zbytek jsem přetrpěla, viděla jsem seriál a nemůžu uvěřit, že vznikl z tohohle,chtěla jsem dát alespoň 1* ale opravdu to nešlo!! NEVER MORE!!! ()

tempus

Vrchol (pro televizní) tvorby to sice není, ale pokud máte nějaký kladný vztah k Buffy, tak to není až tak strašný, jak to z hodnocení vypadá. Navíc má předpoklady k seriálu: tedy postava Buffy a (S)Pikea (až na to, že (S)Pike není upír, ale člověk. Hlavní důvod proč jsem nedal 3*, ale 4) a hlášky při boji s upíry. ()

Roby

Tohle snad ani nejde brát vážně, špatný až otřesný scénář, divná kamera a vůbec ti upíři byla takový divní retardi z kterých nešel ani trošku strach. Největší bolístkou bylo, ale ukrtuně špatně hranné bojové scény snad jen postava Buffy (Kristy Swanson) tam bojovala docela reálně a ze zápalem, ale jinak všichni upíři tam bojovali jako zpomalený film, ale ůplně mě dostal Sutherland když se fakt divně snažil o dramatickou smrt po pravdě jsem se začal smát. 24% ()

SheenaStaley

Keby som toto videla pred seriálom asi by som sa do neho nikdy nezamilovala :D Prototyp béčkového filmu, upíri neuveritelne príšerní (a nie v upirskom slova zmysle:D) ale pobavilo ma to neuveritelne.... do budúcnosti sa už ale budem držat len serialu :D ()

Paity odpad!

Nezábavný, nezáživný a nepochopitelný snímek, který se stal předlohou vcelku koukatelného seriálu. Navíc s daleko hezčí hlavní protagonistkou-bijkou upírů. ()

Prochy38

Tohle byl asi hodně špatný vtip, že? Nevím, proč jsem si myslel, že seriál, který je jedna velká hovadina navazuje na tak nějak kultovní film, který nemusí dosahovat oscarových kvalit, ale bude alespoň o něčem. Tak to jsem se opravdu šeredně zmýlil. Hodnocení zde (24% - 04/2012) je naprosto přesné. Moje * pouze a leda za velesympatickou Ch. Swanson. Tím to hasne. Škoda. Trapné, nepovedené, slabé, urážející. Kravina, která se nedá brát vážně. ()

klokyn

Taká blbosť, až to bolo dobré a vtipné. Hlúpy strih spôsobil, že som si pri filme niekoľko krát uvedomil, na akú strašnú vec sa pozerám. Sú dva druhy zlých filmov: 1.) Zlé až sa Vám z toho robí zle 2.) Zlé, až sa na tom zasmejete. Pre mňa bol toto ten druhý prípad. ()

Nightbreed

Ja si nemozem pomoct ale ako malemu sa mi to dost pacilo a predpokladam ,ze mnoho ludi to hodnoti negativne kvoli serialu ktory vtedy este ani neexistoval. ()

Brylin

Hloupá a zbytečná sbírka špatných hereckých výkonů plná předvídatelných klišé o puberťácích a upírech. Jedna hvězdička. ()

Omladina na lovu duchů i upírů

Omladina na lovu duchů i upírů

27.05.2009

Krotitelé duchů a Buffy se vrací na filmová plátna. Jak se prozatím rýsují plány na jejich comebacky? Začněme dobrými zprávami: Ghostbusters 3 se začnou zřejmě natáčet už na přelomu tohoto a příštího… (viac)