Porodní asistentky

Jaký je každodenní život porodních asistentek? Kamarádky Sofia a Louise se poprvé v praxi setkávají s profesí, o níž se říká, že je tou nejkrásnější prací na světě. Kromě zázraku nového života však často také narážejí na těžkosti spjaté s obrovskou zodpovědností, na neúprosné, hektické nemocenské prostředí a občas i smrt, díky nimž si častokrát sáhnou na dno. Pronikavá a nesmírně empatická výpověď o životě těch, jejichž klíčové společenské poslání drtí nefunkční zdravotnický systém, má osobní i politický přesah. (MFF Karlovy Vary)

FilmysMartym

Midwives je neskutečně silný a dojemný film. Pro obyčejné lidi je práce porodní asistentky v podstatě nepředstavitelná a právě tento film ji do jisté míry přibližuje. Samozřejmě hraje neuvěřitelně na emoce, což neříkám, že ve skutečnosti není, ale řekl bych, že to je více rutinní práce, než jak je ve filmu vyobrazeno. Postavy jsou ve většině případů sympatické a každá se něčím vyznačuje, musím vypíchnout Valentina, který film příjemně odlehčoval po celou dobu. Je to jeden z těch snímků, který vám alespoň na chvíli zůstane v hlavě. ()

Dadel

Polodokumentární film o tom, jak je těžká práce na porodním oddělení. Děje minimum, v nemocnici se odehrává 90 % filmu, a většinou je to děsně ukřičené (nemyslím novorozence, ale personál). Film vznikl hlavně proto, aby upozornil, jak těžká a špatně placená práce to je, což se potvrdilo v závěru, kde jsou záběry ze skutečných demonstrací za zvýšení platů zdravotníků. Jako politická objednávka film svůj účel asi splnil, koukat na něj ale asi nemusíte, pokud vás téma hlouběji nezajímá. ()

Chrustyn

Všeříkající název přesně odpovídá výsledné podobě. Film opravdu čistě zaměření na každodenní život porodních asistentek a hlavně neuvěřitelný tlak, přesčasy, nedostatek personálu a vůbec vše co k práci ve zdravotnictví patří. Celkově bez výrazných chyb jen záleží, jak je pro diváka dané téma poutavé. Každopádně jsem si užil skoro až dokumentární styl a minimum děje. ()

sarulefilm

KVIFF57: Film o vážném problému nedostatku porodních asistentek. Porod je tak silný ale i křehký okamžik v životě, že vidět všechny možné problémy, které se odehrávají v nemocnici, to diváka dostane. Líbili se mi obě začínající asistentky, které si zažijí svoje a obě se s těmi prožitky vyrovnávají jinak, jednu to posílí druhou naopak semele. Vidět ten stres a spěch, který pracovníci v porodnici prožívají, to to s vámi opravdu pohne. ()

Danikaa

Od názvu som očakávala zaujímavý film. Pri sledovaní ma však neustále napádali myšlienky, že v takom uponáhľanom, chaotickom a ukričanom prostredí by som určite rodiť nechcela. Radosť z nového života, alebo smútok z toho, ktorý sa nepodarilo zachrániť, dojem z filmu nenapravilo. Vzhľadom na množstvo autentických záberov počas pôrodu, by bol vhodný skôr ako inštruktážne video pre nové pôrodné asistentky. ()

• Scény porodu se natáčely s rodinami, které s natáčením souhlasily. Filmaři čekali, až jim zavolají, a spěchali do porodnice, aby je natočili. Rodiny si později porody přehrávaly s herci. (Johnny.ARN)